99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 5
  • Obsługa kupującego 5
  • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

  • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

  • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

  • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

  • olejek rycynowy rewelacyjny

Methyl Complete NutraMedix 120szt

  • szt.
  • 165,00 zł

Znalezione obrazy dla zapytania nutramedix

Methyl Complete
120 kaps.

 

Działanie:
- wsparcie metylacji
- wsparcie metaboliczne
- wsparcie energetyczne
- wsparcie neurologiczne

 

Opis ogólny

Formuła ta zawiera składniki wspierające zdrową metylację DNA, proces biochemiczny polegający na dodaniu grupy metylowej (-CH3) do różnych istotnych związków biochemicznych. Zdrowa metylacja jest napędzana przez wydajne cykle folianowe i metioninowe, które zależą od aktywnego folianu (5-MTHF) i aktywnej witaminy B12 (metylokobalaminy), niezbędnych kofaktorów, takich jak witamina B2 (ryboflawina) i aktywna witamina B6 (P5P), odpowiednich donorów metylu i skutecznej konwersji homocysteiny, albo zawracanej z powrotem do metioniny, albo przekształcanej w cysteinę za pomocą witaminy B6 (P5P) i ostatecznie w glutation. W pełni aktywne witaminy z grupy B i dodatkowe donory metylu mogą pomóc we wspieraniu zdrowej metylacji.

Nasza formuła wspierająca metylację jest wolna od nabiału, soi, glutenu, cukru, drożdży i pleśni. Posiada certyfikat cGMP NSF (ANSI Standards 173 Section 8), a także zgodność z FDA (Food and Drug Administration) i FSMA (Food Safety Modernization Act).

 

Witamina B2

Witamina B2 jest rozpuszczalna w wodzie i jest niezbędna dla mononukleotydu flawinowego (FMN) i dinukleotydu flawinoadeninowego (FAD), dwóch koenzymów, które biorą udział w produkcji energii, funkcjonowaniu komórek i metabolizmie. FMN jest potrzebny do konwersji witaminy B6 do jej aktywnej formy, 5'-fosforanu pirydoksalu, a FAD jest potrzebny do konwersji tryptofanu do niacyny. FAD jest również potrzebny do cyklu folianowego, aby przekształcić kwas foliowy w aktywny folian, który wraz z B12 pomaga utrzymać poziom homocysteiny już w normalnym zakresie poprzez recykling homocysteiny z powrotem do metioniny, ułatwiając metabolizm aminokwasów siarki.

Ryboflawinę można uzyskać w diecie z wieprzowiny, ryb i narządów, a także wzbogaconej żywności, takiej jak ziarna i zboża. Zalecane spożycie (RDA) dla osób w wieku 19 lat i starszych wynosi 1,3 mg/dzień dla mężczyzn i 1,1 mg/dzień dla kobiet. RDA podczas ciąży wynosi 1,4 mg/dzień, a RDA podczas laktacji wynosi 1,6 mg/dzień, niezależnie od wieku. Ponieważ działania niepożądane ryboflawiny są niezwykle rzadkie, górna granica (maksymalne spożycie, które prawdopodobnie nie spowoduje działań niepożądanych) nie została ustalona.

 

Witamina B6

Witamina B6 jest rozpuszczalna w wodzie i może występować w jednej z sześciu form. W tej formule witamina B6 występuje w postaci 5'-fosforanu pirydoksalu (P5P), aktywnej formy koenzymu, która nie wymaga konwersji w organizmie. Konwersja zwykłej witaminy B6 do aktywnego P5P wymaga FMN, który z kolei wymaga odpowiedniej ilości ryboflawiny. Witamina B6 jest potrzebna do ponad 100 reakcji enzymatycznych, z których większość jest związana z metabolizmem białek. Jest również potrzebna do cyklu folianowego. B6 w postaci P5P jest koenzymem dla innych enzymów w szlaku transsulfuracji, przekształcając homocysteinę w cysteinę. Podobnie jak w przypadku witaminy B2, witamina B6 pomaga utrzymać poziom homocysteiny już w normalnym zakresie. Witamina B6 wspomaga również tworzenie hemoglobiny i syntezę neuroprzekaźników.

Witaminę B6 można uzyskać w diecie z owoców cytrusowych, drobiu i wołowiny, a także wzbogaconej żywności, takiej jak ziarna i zboża. RDA dla osób w wieku 19 lat i starszych wynosi 1,3 mg/dzień zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w wieku 19-50 lat. RDA dla osób w wieku 51 lat i starszych wynosi 1,7 mg/dzień dla mężczyzn i 1,5 mg/dzień dla kobiet. RDA podczas ciąży wynosi 1,9 mg/dzień, a RDA podczas laktacji wynosi 2,0 mg/dzień, niezależnie od wieku. Górna granica lub maksymalne spożycie, które prawdopodobnie nie spowoduje niepożądanych skutków, wynosi 100 mg / dzień zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

Kwas foliowy

Kwas foliowy w tej formule występuje w aktywnej postaci L-metylofolianu wapnia. Kwas foliowy jest rozpuszczalną w wodzie witaminą z grupy B, znaną wcześniej jako witamina B9. Jest potrzebny do syntezy DNA i RNA, a także metabolizmu aminokwasów. Kwas foliowy jest ważną częścią cyklu folianowego, który pomaga wspierać cykl metioninowy. Konwersja homocysteiny do metioniny w postaci S-adenozylometioniny (SAM-e), ważnego donora metylu dla innych reakcji, jest zależna od kwasu foliowego.

Folian lub kwas foliowy w diecie można znaleźć w obfitości w zielonych warzywach liściastych, a także we wzbogaconej żywności, takiej jak chleb i płatki zbożowe. RDA dla osób w wieku 19 lat i starszych, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, wynosi 400 mcg / dzień równoważników folianów w diecie (DFE).2 RDA w czasie ciąży wynosi 600 mcg / dzień DFE, a RDA w okresie laktacji wynosi 500 mcg / dzień DFE, niezależnie od wieku. Górna granica lub maksymalne spożycie, które prawdopodobnie nie spowoduje niekorzystnych skutków, wynosi 1000 mcg/dzień.

 

Witamina B12

Witamina B12 w tej formule występuje w postaci metylokobalaminy, aktywnej formy, która nie zależy od konwersji organizmu w celu zapewnienia skuteczności, inną aktywną formą jest 5-deoksyadenozylokobalamina. Witamina B12 działa jako kofaktor dla enzymu syntazy metioniny, który pomaga w konwersji metylotetrahydrofolianu do tetrahydrofolianu w cyklu folianowym, a także w konwersji homocysteiny do metioniny w cyklu metioninowym. Jest również potrzebna do tworzenia S-adenozylometioniny (SAM-e), uniwersalnego donora metylu w organizmie. Oprócz metylacji, witamina B12 jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, prawidłowej syntezy DNA i prawidłowego tworzenia czerwonych krwinek.

Witaminę B12 można uzyskać w diecie z pokarmów pochodzenia zwierzęcego, takich jak nabiał i mięso, a także w niektórych wzbogaconych produktach spożywczych. Wegetarianie mogą uzyskać pewne ilości witaminy B12 z drożdży odżywczych.2 RDA dla mężczyzn i kobiet wynosi 2,4 mcg/dzień w wieku 19-50 lat i 2,0 mcg/dzień w wieku 51 lat i starszych. RDA w ciąży wynosi 2,6 mcg / dzień, a RDA w okresie laktacji wynosi 2,8 mcg / dzień, niezależnie od wieku.2 Ponieważ niekorzystne skutki witaminy B12 są tak rzadkie, górna granica nie została ustalona.

 

Monohydrat kreatyny

Monohydrat kreatyny jest powszechnie stosowany w celu wspierania zdrowego metabolizmu energetycznego mięśni szkieletowych i produkcji ATP. Może on również ułatwiać zdrową metylację i detoksykację. Można go uzyskać w diecie poprzez spożywanie mięsa i innych pokarmów pochodzenia zwierzęcego. Dostarczanie kreatyny jako składnika tej formuły może pomóc zaoszczędzić SAM-e generowane przez cykl metioninowy do innych celów.

 

Bezwodna betaina

Bezwodna betaina jest również znana jako trimetyloglicyna (TMG) i występuje naturalnie w organizmie w wyniku utleniania choliny. Można ją uzyskać w diecie z owoców morza, otrębów pszennych i szpinaku. Jako dawca metylu w cyklu metioniny, może pomóc w recyklingu homocysteiny z powrotem do metioniny, utrzymując poziom homocysteiny już w normalnym zakresie.

 

Wsparcie metylacji

Metylacja, czyli dodawanie grup metylowych (-CH3), jest niezbędna w tak różnorodnych procesach, jak replikacja DNA, produkcja neuroprzekaźników, aktywność przeciwutleniająca i zdrowa detoksykacja.* Normalna metylacja może być zakłócona przez różne czynniki, w tym brak witamin z grupy B i kofaktorów; niezdolność do przekształcania witamin z grupy B i kofaktorów w ich aktywne formy, co skutkuje brakiem dawców metylu; oraz różne polimorfizmy pojedynczego nukleotydu (SNP), które mogą wpływać na wydajność metylacji.

Suplementacja witaminami z grupy B, szczególnie w ich aktywnych formach, może pomóc w utrzymaniu prawidłowej metylacji, omijając potrzebę konwersji; pomóc w utrzymaniu poziomu homocysteiny już w normalnym zakresie; i pomóc w utrzymaniu poziomu glutationu już w normalnym zakresie, wspierając normalną detoksykację.* Wydajna metylacja może wspierać prawidłowy metabolizm komórkowy, a także zdrową produkcję i magazynowanie energii.* Normalne poziomy homocysteiny są związane z normalną aktywnością przeciwutleniającą, zdrową odpowiedzią zapalną oraz normalnym zdrowiem poznawczym i sercowo-naczyniowym.

Witamina B2 jest wymagana do konwersji witaminy B6 do aktywnej formy P5P;1 jest również kofaktorem dla MTHFR, enzymu, który przekształca kwas foliowy w aktywny metylofolian w cyklu folianowym. Zarówno metylofolian, jak i metylokobalamina (B12) pomagają w recyklingu homocysteiny do metioniny, która jest następnie przekształcana w S-adenozylometioninę (SAM-e), uniwersalny donor metylu w organizmie. Odpowiedni poziom SAM-e może pomóc w stabilizacji BH4 w cyklu biopteryny, utrzymując neuroprzekaźniki, takie jak MAO i serotonina, w normalnym zakresie. SAM-e może również pomóc w utrzymaniu poziomu homocysteiny w normalnym zakresie. Po oddaniu grupy metylowej, SAM-e przekształca się w homocysteinę, która może być albo z powrotem przekształcona w metioninę za pomocą metylofolianu lub metylokobalaminy (B12), albo przekształcona w cysteinę poprzez szlak transsulfuracji za pomocą kofaktora P5P (B6), wspierając normalną produkcję glutationu i pomagając w zdrowym wsparciu antyoksydacyjnym.

Witamina B6 jest potrzebna do cyklu folianowego, szlaku transsulfuracji i metylacji. W tej formule występuje w aktywnej formie 5'-fosforanu pirydoksalu (P5P), który nie jest zależny od zdolności organizmu do jego konwersji. Witamina B6 może pomóc w recyklingu kwasu foliowego i może pomóc w utrzymaniu poziomu homocysteiny już w normalnym zakresie.

Witamina B12 występuje w aktywnej formie metylokobalaminy, a drugą aktywną formą jest adenozylokobalamina. Jako donor metylu, metylokobalamina może pomóc w utrzymaniu prawidłowej metylacji, niezależnie od statusu MTHFR, ponieważ nie jest zależna od zdolności organizmu do jej konwersji. B12 jest potrzebna zarówno w cyklu folianowym, jak i metioninowym, z których ten drugi jest odpowiedzialny za wytwarzanie SAM-e.

W aktywnej formie L-metylofolianu wapnia, folian pomaga w produkcji SAM-e, uniwersalnego dawcy metylu w organizmie, poprzez cykl metioninowy. Jako taki, SAM-e bierze udział w wielu procesach, w tym w syntezie kreatyny, która powstaje w wyniku transaminacji aminokwasów argininy, glicyny i metioniny. Ta formuła wspierająca metylację zawiera kreatynę, która może pomóc zaoszczędzić SAM-e do innych celów*.

Monohydrat kreatyny może również wspomagać metylację. Jest on wytwarzany w cyklu metioninowym, a badania na szczurach i ludziach wykazały, że może on pomóc w utrzymaniu poziomu homocysteiny już w normalnym zakresie i może pomóc we wsparciu antyoksydacyjnym. Podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie na ludziach wykazało, że kreatyna może pomóc w utrzymaniu prawidłowej homeostazy energetycznej w mózgu, wspierając zdrowe funkcje poznawcze. Ponieważ 40% grup metylowych wytwarzanych jako SAM-e jest wykorzystywanych do syntezy kreatyny, suplementacja kreatyną może pomóc zaoszczędzić niektóre z nich, aby można je było wykorzystać do innych celów.

Bezwodna betaina, znana również jako trimetyloglicyna (TMG), występuje naturalnie w organizmie w wyniku utleniania choliny i jest kofaktorem w recyklingu homocysteiny do metioniny. W związku z tym bezwodna betaina może oddziaływać na cykl metioninowy w celu utrzymania poziomu homocysteiny już w normalnym zakresie.

 

Sposób dawkowania

Przyjmować dwie kapsułki raz lub dwa razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych.

 

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Ryboflawina jest ogólnie dobrze tolerowana. Najczęstsze działania niepożądane to jasnożółty mocz i nudności zależne od dawki. Teoretycznie przyjmowanie ryboflawiny z antybiotykami tetracyklinowymi może osłabiać ich działanie.

Witamina B6 jest ogólnie dobrze tolerowana w dawkach mniejszych niż 100 mg/dobę. Częste działania niepożądane obejmują objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga, bóle brzucha, utrata apetytu, nudności i wymioty, choć zgłaszano również senność i bóle głowy. Teoretyczne interakcje z witaminą B6 obejmują działanie addytywne z lekami przeciwnadciśnieniowymi, a także obniżenie poziomu i działania fenobarbitalu i fenytoiny.

Witamina B12 jest ogólnie dobrze tolerowana w postaci doustnej, a skutki uboczne są rzadkie. Obecnie nie są znane żadne interakcje z lekami. Chociaż duże dawki kwasu foliowego mogą maskować niedobór witaminy B12, nie należy się tego spodziewać przy dawkach zalecanych dla tego produktu.

Kwas foliowy jest ogólnie dobrze tolerowany w dawkach 1 mg/dzień. Może zmniejszać skuteczność metotreksatu. Przyjmowany z fenobarbitalem lub prymidonem może zwiększać ryzyko wystąpienia drgawek. Przyjmowany z fenytoiną może zmniejszać jej stężenie w surowicy i skuteczność.

Monohydrat kreatyny jest ogólnie dobrze tolerowany.30 Częste działania niepożądane obejmują skutki żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka i rozstrój żołądka, skurcze mięśni i odwodnienie. Obecnie nie są znane żadne interakcje z lekami.

Betaina bezwodna jest ogólnie dobrze tolerowana. Może powodować działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty lub biegunka. Obecnie nie są znane żadne interakcje z lekami.

Nie udokumentowano bezpieczeństwa stosowania u kobiet karmiących piersią lub kobiet w ciąży ani u dzieci poniżej 3 roku życia ze względu na niewystarczające badania dotyczące bezpieczeństwa.