99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 5
  • Obsługa kupującego 5
  • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

  • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

  • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

  • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

  • olejek rycynowy rewelacyjny

Bromelain NutraMedix 60szt

  • szt.
  • 129,00 zł

Znalezione obrazy dla zapytania nutramedix

Bromelain 60 kaps.

 

Działanie:
- wsparcie dla zdrowia stawów
- wsparcie proteolityczne
- wsparcie zdrowej odpowiedzi zapalnej

 

Opis ogólny

Bromelaina to ogólna nazwa enzymów proteolitycznych pochodzących z ananasa (Ananas comosus), który należy do rodziny Bromeliaceae. Oprócz enzymów proteolitycznych, bromelaina zawiera inhibitory proteaz, minerały, rozpuszczalniki organiczne i kwasy organiczne. Bromelaina NutraMedix pochodzi z łodyg ananasa.

Enzymy proteolityczne zawarte w bromelainie pomagają rozkładać większe białka na krótsze peptydy poprzez hydrolizę wiązań peptydowych. Mechanizm ten może wspierać wiele aspektów zdrowia. Badania in vitro wykazały, że bromelaina jest wysoce biodostępna, co przypisuje się jej zdolności do wiązania się z alfa1-antychymotrypsyną i alfa2-makroglobuliną we krwi.

NutraMedix rygorystycznie przestrzega aktualnych dobrych praktyk produkcyjnych (cGMP), podobnie jak nasi dostawcy, w tym rygorystycznych testów identyfikacyjnych, testów mikrobiologicznych i testów na obecność metali ciężkich. Testy te są przeprowadzane zarówno na surowcu, jak i po kapsułkowaniu.

 

Wsparcie dla zdrowia stawów

Bromelaina wspomaga zdrowie stawów. Pomaga utrzymać poziom substancji P, PGE-2 i bradykininy w normalnym zakresie, utrzymując komfort stawów. Może również pomóc w utrzymaniu poziomu TGF-beta już w normalnym zakresie.

W otwartym, równoległym badaniu ustalającym dawkę, 77 zdrowych uczestników z łagodnym dyskomfortem kolana trwającym krócej niż 3 miesiące zostało losowo przydzielonych do 200 lub 400 mg bromelainy dziennie przez 30 dni. Pod koniec badania obie grupy bromelainy doświadczyły znacznego wsparcia, określonego ilościowo za pomocą standardowej skali, przy czym wsparcie było zależne od dawki.

W badaniu z podwójnie ślepą próbą, 90 uczestników z dyskomfortem stawu biodrowego zostało losowo przydzielonych do grupy przyjmującej enzymy proteolityczne (bromelainę i trypsynę oraz rutynę) lub do grupy kontrolnej. Pod koniec 6 tygodni obie grupy doświadczyły porównywalnego i znaczącego wsparcia w zakresie komfortu i funkcji stawu biodrowego.

W pojedynczo zaślepionym, kontrolowanym badaniu pilotażowym, 40 uczestników z łagodnym dyskomfortem w kolanach zostało losowo przydzielonych do 500 mg bromelainy dziennie lub pozytywnej kontroli. Po 4 tygodniach uczestnicy w obu grupach doświadczyli podobnego wsparcia w zakresie komfortu, elastyczności i funkcji stawów, mierzonych za pomocą standardowych skal. Nie stwierdzono znaczących różnic między grupami.

 

Wsparcie proteolityczne

Bromelaina może pomóc we wsparciu proteolitycznym, które jest ważną częścią procesu gojenia. Bromelaina może również pomóc w utrzymaniu prawidłowej przemiany plazminogenu w plazminę, która utrzymuje zdrowy poziom fibryny już w normalnym zakresie.

Bromelaina może pomóc w utrzymaniu poziomu czynnika X i protrombiny w normalnym zakresie. Ponadto może wspomagać prawidłową agregację płytek krwi i pomagać w utrzymaniu poziomu kininy w osoczu, który już znajduje się w normalnym zakresie.

W podwójnie ślepym, kontrolowanym badaniu, 28 zdrowych pacjentów po zabiegu periodontologicznym zostało losowo przydzielonych do przyjmowania 1 grama bromelainy dziennie lub placebo. Po 7 dniach, w porównaniu z grupą kontrolną, grupa bromelainowa miała statystycznie znaczące wsparcie dla gojenia dziąseł mierzonego sondą.

 

Wsparcie zdrowej odpowiedzi zapalnej

Bromelaina może wspierać zdrową odpowiedź zapalną poprzez różne mechanizmy.

Bromelaina może wspomagać prawidłowe funkcjonowanie szlaku kallikreina-kinina, utrzymując poziom fibrynogenu w osoczu, poziom bradykininy we krwi i aktywność fibrolityczną surowicy już w normalnym zakresie. Może wspomagać prawidłowe funkcjonowanie szlaku kwasu arachidonowego, utrzymując poziom prostaglandyn w normalnym zakresie. Może również pomóc w utrzymaniu szlaków sygnałowych czynnika jądrowego kappa-B (NF-kappaB) i MAPK już w normalnym zakresie.

Ponadto bromelaina może pomóc w utrzymaniu migracji neutrofili już w normalnym zakresie. W szczególności bromelaina może pomóc w utrzymaniu poziomów prostaglandyny E2; cyklooksygenazy-2; tromboksanu A2; interleukin 1, 6, 8 i 12; oraz TNF-alfa już w normalnym zakresie.

W celu wsparcia ćwiczeń, bromelaina może pomóc w utrzymaniu prawidłowej siły mięśni i zdrowej odpowiedzi zapalnej po intensywnych ćwiczeniach.

W jednym z badań, 15 elitarnych kolarzy w wieku średnio 22 lat zostało losowo przydzielonych do grupy otrzymującej 1000 mg bromelainy dziennie lub placebo podczas 6-dniowych zawodów. W porównaniu z grupą placebo, osoby w grupie bromelainy doświadczyły znacznego wsparcia poziomu energii podczas wyścigu. Ponadto, osoby w grupie bromelainy doświadczyły tendencji do wspierania normalnego poziomu testosteronu podczas wyścigu. Nie było znaczących różnic w stężeniach CK, LDH lub mioglobiny między grupami.

 

Sposób dawkowania

Przyjmować 1 do 2 kapsułek jeden do dwóch razy dziennie (co najmniej 30 minut przed posiłkiem), popijając pełną szklanką wody lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie przekraczać zalecanej dawki. Nie stosować w przypadku przyjmowania inhibitorów płytek krwi, takich jak Ticlid, Plavix, Coumadin lub podobnych leków na receptę. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Bromelaina jest ogólnie dobrze tolerowana i była stosowana w dawkach do 240 mg dziennie przez okres do 1 roku. Jest ona ogólnie uznawana za bezpieczną (GRAS) przez Amerykańską Agencję ds. Najczęstsze działania niepożądane dotyczą przewodu pokarmowego i mogą obejmować ból brzucha, nudności, wymioty i biegunkę. W przypadku wyższych dawek zgłaszano zawroty głowy i senność.

W przypadku przyjmowania z lekami przeciwzakrzepowymi i przeciwpłytkowymi, bromelaina może mieć działanie addytywne. Teoretycznie bromelaina może zwiększać poziom antybiotyków tetracyklinowych, gdy jest przyjmowana jednocześnie. Zgłaszano reakcje nadwrażliwości, szczególnie u osób z istniejącymi alergiami na pokrewne białka, takie jak lateks lub pyłki brzozy.

Nie udokumentowano bezpieczeństwa stosowania u kobiet karmiących piersią lub kobiet w ciąży, a także u dzieci poniżej 3 roku życia, ze względu na niewystarczające badania dotyczące bezpieczeństwa.