99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 5
  • Obsługa kupującego 5
  • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

  • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

  • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

  • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

  • olejek rycynowy rewelacyjny

Hormonal Balance dla kobiet NutraMedix 60ml

  • szt.
  • 139,00 zł

Znalezione obrazy dla zapytania nutramedix

Hormonal Balance 60 ml
dla kobiet

 

Działanie:
- wsparcie dla dobrego samopoczucia kobiet
- zdrowe starzenie się
- wsparcie nastroju
- wsparcie układu odpornościowego

 

Opis ogólny

Szukasz wsparcia dla równowagi hormonalnej? Suplementy wspierające równowagę hormonalną Nutramedix zawierają zastrzeżoną mieszankę siedmiu ekstraktów roślinnych, które przyczyniają się do równowagi hormonalnej u kobiet i pomagają złagodzić typowe objawy menopauzy lub naturalnie wspierać normalny cykl menstruacyjny.

Ten suplement nie tylko zapewnia wsparcie potrzebne dla osiągnięcia równowagi hormonalnej, ale także działa jako suplement wspomagający radzenie sobie ze stresem i codziennym niepokojem.

Jako jeden z najlepszych suplementów wspomagających równowagę hormonalną jest wysoce biodostępny.

 

Wspieraj swój organizm dzięki suplementowi dla kobiet zapewniającym równowagę hormonalną

Nie ma potrzeby, aby PMS lub menopauza Cię spowalniały. Pomóż złagodzić typowe objawy menopauzy lub wesprzyj normalny cykl menstruacyjny w naturalny sposób dzięki naszemu suplementowi Hormonal Balance dla kobiet. Sięgając po ten silny płynny suplement wykonany z mieszanki siedmiu ekstraktów roślinnych, możesz kontynuować swój dzień, bez względu na to, jak bardzo jest zajęty i uzyskać wsparcie, którego organizm potrzebuje, aby naturalnie zrównoważyć hormony. W końcu masz odpowiednie suplementy wspomagające równowagę hormonalną.

 

Hormonal Balance to kompleksowa formuła ziołowa zaprojektowana w celu utrzymania dobrego samopoczucia kobiet i wspierania zdrowego starzenia się.

Liść Epimedium (Epimedium grandiflorum) należy do rodziny Berberidaceae i zawiera między innymi flawonoidy, polisacharydy, lignany, glikozydy fenolowe i seskwiterpeny. Gatunki Epimedium są od wieków wykorzystywane do wspierania zdrowia zarówno kobiet, jak i mężczyzn, co częściowo przypisuje się ich powinowactwu do receptora estrogenowego alfa (ER-alfa).

W tradycyjnych chińskich praktykach zdrowotnych pokrewne gatunki Epimedium znane pod wspólną nazwą yin yang huo są stosowane w celu wspierania yang nerek, co obejmuje zdrowe starzenie się. Obecnie wsparcie to przypisuje się składowym flawonoidom i polisacharydom.

Owoc Tribulus (Tribulus terrestris), znany również jako winorośl dziurkowana, należy do rodziny Zygophyllaceae. Zawiera saponiny steroidowe, takie jak spirostanol i furostanol; flawonoidy, takie jak kwercetyna i kemferol; alkaloidy, takie jak tribulusamid C i tribulusteryna; garbniki; terpenoidy; i polifenole; między innymi.

Owoce Tribulus mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej płodności poprzez wspieranie ośrodkowego układu nerwowego i przedniego płata przysadki mózgowej, a także utrzymanie hormonów gonadalnych, ich receptorów i folikulogenezy, już w normalnym zakresie. Owoc Tribulus był używany od wieków zarówno w tradycyjnych chińskich praktykach zdrowotnych, gdzie jest znany jako ci ji li, jak i tradycyjnych ajurwedyjskich praktykach zdrowotnych, gdzie jest znany jako Gokshura.

Łodyga Jatropha (Jatropha macrantha) należy do rodziny Euphorbiaceae i jest również znana jako Huanarpo macho. Jest konsekwentnie stosowana w tradycyjnych peruwiańskich praktykach zdrowotnych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Łodyga Jatropha zawiera między innymi flawonoidy, kwasy fenolowe, lignany, kumaryny i terpeny.

Kora Muira Puama (Ptychopetalum olacoides) należy do rodziny Olacaceae i pochodzi z regionu Amazonii, gdzie jest stosowana w tradycyjnych praktykach zdrowotnych w celu wspierania zdrowego starzenia się, utrzymania zdrowia mózgu i zdrowego radzenia sobie ze stresem. Wsparcie to przypisuje się alkaloidom, w tym magnoflorynie i menisperminie; zawiera również triterpenoid lupeol. W tradycyjnym użyciu Muira Puama jest stosowana jako adaptogen wspierający dobre samopoczucie psychiczne, fizyczne i seksualne, niezależnie od wieku.

Korzeń Maca (Lepidium meyenii) należy do rodziny Brassicaceae i pochodzi z peruwiańskich Andów. Czasami nazywany jest peruwiańskim żeń-szeniem (choć nie jest prawdziwym żeń-szeniem) i może wspomagać zdrowe starzenie się, co przypisuje się składnikom makamidom i glukozynolanom. Korzeń Maca był tradycyjnie stosowany w celu wspierania zdrowych funkcji seksualnych, utrzymania zdrowej płodności i wspierania komfortowej menopauzy.

Korzeń Eurycoma (Eurycoma longifolia) należy do rodziny Simaroubaceae, a jego główne składniki obejmują kwas elagowy, kwercetynę i rutynę; quassinoidy, takie jak eurycomanon; i alkaloidy. Była ona stosowana w tradycyjnych praktykach zdrowotnych w krajach Azji Południowo-Wschodniej w celu wspierania dobrego samopoczucia seksualnego i zdrowego radzenia sobie ze stresem.

Kora Eustephia (Eustephia coccinea) należy do rodziny Amaryllidaceae i jest stosowana w tradycyjnych praktykach zdrowotnych Peru.

 

Zdrowie kobiet

Zdrowe funkcje seksualne
Owoce buzdyganka ziemnego (T. terrestris), zgodnie z systematycznym przeglądem i metaanalizą Cochrane, mogą wspierać zdrowe funkcje seksualne kobiet. W podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniu, kobiety przed menopauzą były losowo przydzielane do owoców Tribulus lub placebo, codziennie przez cztery tygodnie. Zgodnie ze znormalizowaną skalą, owoce Tribulus znacząco wspierały zdrowe funkcje seksualne. Inne badanie z udziałem kobiet przed menopauzą wykazało ten sam wynik, przypisywany utrzymaniu zdrowego poziomu testosteronu u kobiet już w normalnym zakresie.

W podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniu klinicznym, kobiety w okresie menopauzy zostały losowo przydzielone do przyjmowania owoców Tribulus lub placebo przez 90 dni. W porównaniu do placebo, Tribulus pomógł wspierać zdrowe funkcje seksualne, zgodnie ze znormalizowanymi skalami. Przegląd badań in vitro, in vivo i na ludziach przypisał to wsparcie wtórnym metabolitom saponin steroidowych - protodioscynie i protogracyklinie.

Korzeń Maca (L. meyenii) zawiera fitoestrogeny, które mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowych funkcji seksualnych w okresie menopauzy, zgodnie z metaanalizą badań oceniających wpływ fitoestrogenów na dobre samopoczucie seksualne. Korzeń Eurycoma (E. longifolia) może również pomóc w utrzymaniu poziomu testosteronu już w normalnym zakresie u kobiet, wspierając zdrowe libido.

 

Normalna płodność
Liść Epimedium (E. grandiflorum) może pomóc w utrzymaniu zdrowych oocytów podczas normalnego starzenia się, co zaobserwowano w badaniu in vitro z oocytami świń i przypisano wsparciu antyoksydacyjnemu. Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć pełny wpływ liści Epimedium na dobre samopoczucie kobiet. Owoce Tribulus (T. terrestris) mogą wspomagać prawidłową płodność poprzez wsparcie antyoksydacyjne.

Łodyga Jatropha (J. macrantha) jest tradycyjnie stosowana w celu wspierania prawidłowej płodności, co może być częściowo spowodowane wsparciem antyoksydacyjnym.b Kora Eustephia (E. coccinea) jest stosowana w tradycyjnych praktykach zdrowotnych w celu wspierania zdrowia macicy.

 

Wsparcie hormonalne
Liść Epimedium (E. grandiflorum) może pomóc w utrzymaniu poziomu estrogenu już w normalnym zakresie, jak zaobserwowano w przypadku jego składnika icariin u szczurów. Łodyga Jatropha (J. macrantha) może pomóc we wsparciu hormonalnym, przypisywanym składnikom saponin, chociaż doniesienia na temat jej zdolności do utrzymywania poziomu estradiolu-17beta we krwi już w normalnym zakresie są mieszane. Korzeń Maca (L. meyenii) może pomóc w utrzymaniu progesteronu we krwi, ale nie estradiolu, już w normalnym zakresie.nKorzeń Eurycoma (E. longifolia) i jego składowe eurypeptydy mogą pomóc w utrzymaniu poziomu DHEA już w normalnym zakresie, co może pomóc w utrzymaniu hormonów płciowych, w tym żeńskiego testosteronu, już w normalnym zakresie.

 

Wsparcie w okresie okołomenopauzalnym/menopauzalnym
Liść Epimedium (E. grandiflorum) może pomóc złagodzić objawy okołomenopauzalne, wspierając zdrowy nastrój i utrzymując poziomy neuroprzekaźników już w normalnym zakresie, jak zaobserwowano w przypadku składnika icariin w szczurzych modelach okołomenopauzalnych; potrzebne są dalsze badania. Łodyga Jatropha (J. macrantha) jest tradycyjnie stosowana jako wsparcie w okresie menopauzy. Korzeń maca (L. meyenii), według badań, może pomóc w okresie okołomenopauzalnym i menopauzalnym, choć bez zmian w estradiolu, hormonie folikulotropowym (FSH), hormonie tarczycy (TSH) lub globulinie wiążącej hormony płciowe (SHBG).

 

Zdrowe starzenie

Wsparcie kości
Liść Epimedium (E. grandiflorum) może pomóc w utrzymaniu prawidłowej gęstości kości. Metaanaliza 17 badań dotyczących ziołowego wsparcia kości wykazała, że zioła mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej gęstości kości w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, szyjce kości udowej i krętarzu kości udowej. Najczęściej przepisywanym ziołem w metaanalizie było Epimedium brevicornum, bliski krewny Epimedium grandiflorum. Ikariina, prenyloflawonoid wspólny dla obu gatunków, może pomóc w utrzymaniu poziomu wapnia, a także aktywności osteoblastów i osteoklastów już w normalnym zakresie, wspierając zdrową osteogenezę.

Liść Epimedium, zgodnie z podwójnie ślepą próbą kontrolowaną placebo z udziałem 58 kobiet po menopauzie, może pomóc w utrzymaniu poziomu fosfatazy alkalicznej specyficznej dla kości (BSAP) już w normalnym zakresie. Uczestniczki zostały losowo przydzielone do przyjmowania wyciągu z prenyloflawonoidów Epimedium lub placebo, codziennie przez sześć tygodni. Nie wystąpiły żadne działania niepożądane, a poziomy BSAP były zgodne ze wsparciem dla kości.

Korzeń Maca (L. meyenii), zgodnie z badaniami na myszach, może pomóc w utrzymaniu gęstości mineralnej kości, białka Matrix Gla (markera tworzenia kości we krwi) i masy kości udowej, już w normalnym zakresie. Potrzebne są badania na ludziach. Korzeń Eurycoma (E. longifolia) może wspomagać zdrową gęstość kości w ramach zdrowego starzenia się, utrzymując wapń kostny już w normalnym zakresie.

 

Wsparcie funkcji poznawczych
Wykazano, że kora Muira Puama (P. olacoides) wspomaga pamięć i funkcje poznawcze u myszy poprzez utrzymywanie poziomu acetylocholinoesterazy (AChE) już w normalnym zakresie, choć potrzebne są badania na ludziach. Badania na myszach wykazały również, że ekstrakt etanolowy z kory Muira Puama może wspomagać normalne funkcje poznawcze i utrzymywać poziom A-beta już w normalnym zakresie.

 

Wsparcie układu sercowo-naczyniowego
Owoc Tribulus (T. terrestris) może pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, które już mieści się w normalnym zakresie. Korzeń Maca (L. meyenii), zgodnie z niewielkim badaniem z udziałem 29 kobiet po menopauzie, może pomóc w utrzymaniu rozkurczowego ciśnienia krwi już w normalnym zakresie.

 

Inne

Wsparcie nastroju
Korzeń Maca (L. meyenii), zgodnie z poprzednim badaniem z udziałem 29 kobiet po menopauzie, może również pomóc w utrzymaniu zdrowego nastroju. W małym, podwójnie ślepym, krzyżowym badaniu z udziałem 14 kobiet po menopauzie, uczestniczki zostały losowo przydzielone do korzenia Maca lub placebo, przez sześć tygodni, a następnie przełączone na inne leczenie przez dodatkowe sześć tygodni. Chociaż nie zaobserwowano żadnych zmian hormonalnych, korzeń Maca pomógł utrzymać normalny nastrój i wspierał zdrowe zarządzanie stresem, w porównaniu z placebo. Ekstrakt etanolowy z kory Muira Puama (P. olacoides) może również wspomagać nastrój.

 

Wsparcie układu odpornościowego
Korzeń Eurycoma (E. longifolia), zgodnie z randomizowanym, kontrolowanym badaniem z udziałem 126 osób dorosłych w średnim wieku, może wspomagać układ odpornościowy. Uczestnicy zostali przydzieleni do przyjmowania korzenia Eurycoma lub placebo przez cztery tygodnie. W porównaniu do placebo, korzeń Eurycoma pomógł utrzymać całkowitą, naiwną i CD4+ liczbę komórek T w normalnym zakresie.

 

Sposób dawkowania

Dodać 20 kropli do 60-120 ml wody i odczekać minutę przed wypiciem, 2 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Można również stosować wkrapiając krople pod język. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych.

Produkt przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 15-30°C.

 

Skład

Autorska mieszanka: ekstrakt z liści Epimedium (E. grandiflorum), ekstrakt z owoców Tribulus (T. terrestris), ekstrakt z łodyg Jatropha (J. macrantha), ekstrakt z kory Muira pauma (P. olacoides), ekstrakt z korzenia Maca (L. meyenii), ekstrakt z korzenia Eurycoma (E. longifolia), ekstrakt z kory Eustephia (E. coccinea); woda mineralna, etanol (20-24%).

 

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Liść Epimedium (E. grandiflorum) jest ogólnie dobrze tolerowany, a badania na zwierzętach nie wykazały toksyczności. Skutki uboczne mogą obejmować zawroty głowy, suchość w ustach lub pragnienie. Teoretycznie, liść Epimedium może zwiększać ryzyko krwawienia, gdy jest przyjmowany z lekami przeciwzakrzepowymi lub przeciwpłytkowymi.

Owoc Tribulus (T. terrestris) jest ogólnie dobrze tolerowany. Należy unikać stosowania owoców buzdyganka ziemnego w okresie ciąży, ponieważ wpływały one na rozwój płodu w badaniach na zwierzętach. Może zwiększać poziom i niekorzystne skutki litu, gdy jest przyjmowany jednocześnie.

Łodyga Jatropha (J. macrantha) ma długą historię bezpiecznego stosowania w tradycyjnych praktykach zdrowotnych i jest ogólnie dobrze tolerowana. Obecnie nie są znane żadne interakcje z farmaceutykami.

Kora Muira puama (P. olacoides) jest ogólnie dobrze tolerowana. W jednym z badań na myszach wykazała działanie addytywne z diazepamem. Chociaż nie są znane żadne działania niepożądane ani interakcje leków u ludzi, warto zauważyć, że badania dokowania molekularnego wykazały, że osiem związków w korze Muira puama może wiązać się z receptorami estrogenu, powodując selektywną modulację receptora estrogenu, a ostrożność może być uzasadniona u osób z chorobami wrażliwymi na estrogen.

Korzeń Maca (L. meyenii) jest ogólnie dobrze tolerowany i od wieków stosowany w celu wspomagania funkcji seksualnych. W badaniach klinicznych nie odnotowano żadnych zdarzeń niepożądanych, a obecnie nie są znane żadne interakcje u ludzi.

Korzeń Eurycoma (E. longifolia) jest ogólnie dobrze tolerowany i wykazuje niewielkie hamowanie izoenzymów CYP, dzięki czemu interakcje lekowe związane z CYP są mało prawdopodobne. Ze względu na potencjalny wpływ na poziom estrogenów, należy go unikać u osób z rakiem piersi z dodatnim receptorem estrogenowym. Może obniżać poziom i skuteczność propranololu.

Kora Eustephia (E. coccinea) ma długą historię bezpiecznego stosowania w tradycyjnej medycynie peruwiańskiej, choć informacje na jej temat są ograniczone.