99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 5
  • Obsługa kupującego 5
  • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

  • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

  • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

  • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

  • olejek rycynowy rewelacyjny

Artemisia Annua NutraMedix 60ml

  • szt.
  • 139,00 zł

Znalezione obrazy dla zapytania nutramedix

Artemisia Annua 60 ml

 

Działanie:
- wsparcie mikrobiologiczne
- wsparcie stawów
- wsparcie antyoksydacyjne

 

Opis ogólny

Preparat Artemisia annua firmy NutraMedix jest wytwarzany z nadziemnych części Artemisia annua, rośliny należącej do rodziny Asteraceae/Compositae i powszechnie znanej jako słodki piołun lub słodka annie.

Głównym składnikiem Artemisia annua jest lakton seskwiterpenowy artemizynina. Inne składniki obejmują monoterpeny, seskwiterpeny, flawonoidy i kwasy polifenolowe. Polisacharydy są również kluczowym składnikiem i mogą zwiększać biodostępność artemizyny.

Artemisia annua jest stosowana w tradycyjnych chińskich praktykach zdrowotnych od wieków, a pierwsza znana pisemna wzmianka pochodzi z Shen Nong Ben Cao Jing w II wieku p.n.e. W Chinach Artemisia annua jest ogólnie znana jako qing hao, choć jest również nazywana huang hua hao.

Ekstrakt z Artemisia annua firmy NutraMedix jest wytwarzany w naszym amerykańskim zakładzie produkcyjnym przy użyciu specjalistycznego, zastrzeżonego procesu ekstrakcji, który optymalizuje składniki ziół w ich oryginalnym, nieprzetworzonym stanie w celu uzyskania stężenia o szerokim spektrum działania. Ponieważ ekstrakty NutraMedix są wytwarzane w naszym własnym zakładzie, kontrolujemy wszystkie aspekty jakości, w tym rygorystyczne testy identyfikacyjne, testy mikrobiologiczne i testy metali ciężkich. NutraMedix rygorystycznie przestrzega aktualnych dobrych praktyk produkcyjnych (cGMP), podobnie jak nasi dostawcy.

 

Wsparcie mikrobiologiczne

Artemisia annua może pomóc w różnorodnym wsparciu mikrobiologicznym. Olejki eteryczne alfapinen, beta-pinen, 1,8-cyneol i kamfen; seskwiterpeny artemizyna i arteannuina B; oraz związki fenolowe kwas kawowy, kwercetyna, rutyna, apigenina i chryzosplenetyna mogą wspomagać mikrobiom.*6 Flawonoidy eupatoryna, chryzoplenol-D i cirsilineol mogą wspomagać mikrobiom artemizyny.

 

Wsparcie stawów

Artemisia annua może wspomagać stawy. W kontrolowanym badaniu 159 uczestników zostało losowo przydzielonych do standardowego leczenia lub do standardowego leczenia plus ekstrakt z Artemesia annua. Oceny przeprowadzono na początku badania oraz po 12, 24 i 48 tygodniach. W porównaniu z grupą kontrolną standardowego leczenia, grupa standardowego leczenia plus Artemisia annua doświadczyła znacznego wsparcia komfortu stawów w badaniu palpacyjnym i kwestionariuszu oceny stanu zdrowia po 24 tygodniach. W grupie otrzymującej Artemisia annua plus standardowe leczenie odnotowano również mniej działań niepożądanych.

W pilotażowym badaniu klinicznym 42 uczestników zostało losowo przydzielonych do jednej z trzech grup: Artemisia annua ekstrakt 150 mg, Artemisia annua ekstrakt 300 mg lub placebo, dwa razy dziennie przez 12 tygodni. W porównaniu zarówno z grupą placebo, jak i grupą 300 mg, grupa 150 mg miała znaczące wsparcie dla komfortu stawów biodrowych i kolanowych. W otwartym przedłużeniu tego badania uczestnikom zaoferowano możliwość kontynuowania przyjmowania 150 mg wyciągu z Artemisia annua dwa razy dziennie, a 34 uczestników wyraziło na to zgodę. Wsparcie stawów z pierwszej połowy badania zostało utrzymane podczas przedłużenia badania.

 

Wsparcie antyoksydacyjne

Artemisia annua może wspomagać działanie przeciwutleniaczy. Można to przypisać składnikom fenolowym, w szczególności chryzoplenolowi D.

W badaniu in vitro z wykorzystaniem makrofagów RAW 264.7, naukowcy zbadali wpływ ekstraktu etanolowego z Artemisia annua (części nadziemne), czterech frakcji i pięciu specyficznych związków. W porównaniu z frakcjami i związkami, naukowcy odkryli, że surowy ekstrakt miał najsilniejsze wsparcie dla utrzymania poziomu tlenku azotu (NO) już w normalnym zakresie.

W badaniu na myszach naukowcy odkryli, że wodny ekstrakt etanolowy z Artemisia annua pomógł utrzymać poziom dialdehydu malonowego w surowicy już w normalnym zakresie.

 

Sposób dawkowania

Dodać 1 do 30 kropli do 120 ml wody i odczekać minutę przed wypiciem. Rozpocząć od 1 kropli (30 minut przed posiłkiem), powoli zwiększając dawkę do 30 kropli, 2-4 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych.

 

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Artemisia annua jest ogólnie dobrze tolerowana, choć możliwe są działania żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności. Istnieje możliwość wystąpienia alergii u osób wrażliwych na inne rośliny z rodziny Asteraceae/Compositae, takie jak ambrozja.

Artemisia annua może zmieniać stężenie w osoczu i działanie terapeutyczne leków metabolizowanych przez substraty CYP2B6 i CYP3A4. W przypadku jednoczesnego przyjmowania z lekami hepatotoksycznymi może teoretycznie mieć dodatkowe działanie hepatotoksyczne. Osoby z chorobami wątroby lub przyjmujące potencjalnie hepatotoksyczne leki powinny unikać Artemisia annua.

Bezpieczeństwo nie zostało udokumentowane u kobiet karmiących piersią lub kobiet w ciąży, ani u dzieci poniżej 3 roku życia, ze względu na niewystarczające badania dotyczące bezpieczeństwa.