Sprawdź co oferuje prawdziwa ekologia

Dobre ekologiczne środki czystości powinny być:

• skuteczne w działaniu 
• bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska
• łatwo biodegradowalny na proste związki biologiczne i mineralne, z których ponownie mogą korzystać nowe rośliny

ZRÓWNOWAŻONE KORZYSTANIE Z ZASOBÓW NATURALNYCH

 

Czy składniki „eko” środków czystości z upraw ekologicznych to zaleta?
Na pewno NIE. To mit.

W uprawach ekologicznych uprawiamy rośliny z przeznaczeniem do konsumpcji. Do produkcji środków czystości wystarczą rośliny dziko rosnące, a ich zbieractwo może być jedynym utrzymaniem ubogich rolników np. w Azji.

ZRÓWNOWAŻONY GLOBALNY ROZWÓJ

 

Dlaczego producenci „eko” środków czystości nie informują nas o czasie 100% biodegradacji?
Większość „eko” środków czystości mieści się ledwo w łagodnych unijnych przepisach w tym zakresie.

To dla nas „ekologicznych” jest bardzo istotne.

 

Czy certyfikaty „eko” środków czystości mogą nas ekologicznie uspokajać?
Na pewno NIE. To mit.

Większość certyfikatów normalizują wybiórcze aspekty, lecz żaden nie normalizuje: skuteczności, bezpieczeństwa i biodegradacji. Certyfikacja ma charakter marketingowy, jest kosztowna i podnosi cenę produktu lub go jakościowo odchudza.

 

ZRÓWNOWAŻONE KORZYSTANIE Z ZASOBÓW NATURALNYCH
Wszystkie składniki, z których korzystamy przy procesie tworzenia naszych produktów, są naturalnie odnawialne. Środki czystości oparte o roślinne składniki po spełnieniu swojej roli w gospodarstwie domowym trafiają do ścieków, gdzie szybko ulegają pełnej biodegradacji na proste związki biologiczne i mineralne, z których ponownie mogą korzystać nowe rośliny.

 

ŁATWO I SZYBKO BIODEGRADOWALNE
Użyte w formulacji biosurfaktanty wykazują 100% rozkładu w 10 dni! Ścieki powstałe po użyciu naszych produktów nie zagrażają środowisku, są szybko i w pełni biodegradowalne. Przeważający udział biosurfaktantów botanicznych wspomaga wzrost mikroorganizmów w oczyszczalniach ścieków co przyśpiesz procesy oczyszczania. Zaleca się wykorzystywanie oczyszczonej wody do nawadniania i tym wspierać zrównoważone korzystanie z wód.

 

HYBRYDOWY
Produkty są kombinacją biosurfaktantów i nowoczesnych detergentów szczególnie pochodzenia roślinnego. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które zapewnia wysoką skuteczność i idącą w parze umiarkowaną cenę, bezpieczeństwo konsumenta oraz wysoką dbałość o środowisko naturalne.

 

SKŁADNIKI ROŚLINNE
Większość składników użytych do wytworzenia produktów są pochodzenia roślinnego. Polecane dla wegan.

 

HIPOALERGICZNY
Produkty składają się z biosurfaktantów i innych niezbędnych składników pochodzenia roślinnego. Udział składników jest tak dobierany by nie wywoływał podrażnień i uczuleń. Z produktów mogą korzystać również osoby mające nadmierne skłonności do podrażnień.

 

BEZ SYNTETYCZNYCH SKŁADNIKÓW
Nasze produkty nie zawierają żadnych syntetycznych składników, które nie są pochodzenia roślinnego.

 

BEZ SYNTETYCZNYCH ZAPACHÓW
Do większości produktów nie są dodawane syntetyczne substancje zapachowe powodujące podrażnienia i uczulenia. W produktach zapachowych są zastosowane naturalne olejki eteryczne w ilościach nie wywołujących podrażnień i uczuleń.

 

NIE TESTUJE SIĘ NA ZWIERZĘTACH
Wszystkie produkty zanim trafią do klienta są poddawane badaniom fizykochemicznym, mikrobiologicznym i jeśli produkt będzie miał styczność ze skórą to również dermatologicznym.

 

KONCENTRATY
Produkty w większości są koncentratami. Zmniejsza to zużycie opakowań i kosztów transportu. Przez to sprzyja ekologii i ekonomiki korzystania ze środków czystości.

 

PRZEBADANE I BEZPIECZNE
Wszystkie nasze produkty przed tym, zanim trafią do klienta, są poddawane szczegółowym badaniom fizykochemicznym, mikrobiologicznym oraz dermatologicznym.

 

EcoVariant - ekologiczny płyn z orzechów piorących do mycia podłóg 1,5l i 5 kg EcoVariant - ekologiczny płyn z orzechów piorących do mycia paneli i podłóg drewnianych 1,5l EcoVariant - ekologiczny nabłyszczacz do naczyń 1000g EcoVariant - ekologiczna sól do zmywarki 1000g EcoVariant Flash Perfect - ekologiczny żel do zmywarki 1000g EcoVariant - ekologiczne mleczko do czyszczenia mebli i skór z orzechów piorących EcoVariant - ekologiczny płyn do mycia szyb 500g i 5kg EcoVariant - ekologiczny płyn z orzechów piorących do prania 3w1 EcoVariant - ekologiczny szampon dla koni z orzechów piorących 1000g EcoVariant - ekologiczny szampon dla psów z orzechów piorących 1000g EcoVariant - ekologiczny płyn do mycia naczyń miętowy z orzechów piorących 500g EcoVariant - ekologiczny płyn do mycia naczyń z orzechów piorących 1l EcoVariant - ekologiczny płyn z orzechów piorących UPC 1l i 5kg EcoVariant - ekologiczny żel do WC miętowy z orzechów piorących 800g EcoVariant - ekologiczny żel do WC z orzechów piorących Zielony 800g