Poradź sobie ze smogiem!

Poradź sobie ze smogiem!

Smog nieustannie drażni nasze drogi oddechowe, stąd pojawia się chrypka, kaszel, katar, alergie, szczególnie dotyka to astmatyków.

Wiele badań epidemiologicznych dowodzi o szkodliwym wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Dotyczy to nie tylko układu oddechowego, lecz także rozwoju chorób układu naczyniowego i serca a nawet układu nerwowego. Smog powoduje bóle głowy, złe samopoczucie i bezsenność, różnego rodzaju dolegliwości bólowe, podrażnienie oczu, niekorzystnie wpływa też na rozwój dzieci. Może prowadzić nawet do krzywicy, ponieważ powoduje zmniejszoną produkcję witaminy D, której niedobór skutkuje zmianami w układzie kostnym. Badania jakości powietrza atmosferycznego potwierdzają związek pomiędzy wzrostem stężenia pyłu PM10 a zwiększonym zachorowaniem na raka płuc. Wzrost zachorowalności na nowotwory układu oddechowego w obszarach uprzemysłowionych można wiązać właśnie ze zjawiskiem smogu.
Na powierzchni pyłów osadzać się mogą cząsteczki metali ciężkich, które z łatwością przenikają do górnych dróg oddechowych i pęcherzyków płucnych, a stamtąd drogą krwionośną do całego organizmu.

Metale ciężkie przedostające się do organizmu (m.in. kadm, ołów, rtęć, chrom, kobalt, cynk, cyna) powodują zatrucia ostre, mogą także się kumulować i prowadzić do zatruć przewlekłych.

Metale łatwo ulegają kumulacji w określonych organach, a kancerogenne oddziaływanie występuje, gdy poziom metalu w danym organizmie osiągnie lub przekroczy dawkę progową. Często organami najbardziej atakowanymi są te związane z detoksykacją lub eliminacją metalu. Dlatego też metale ciężkie głównie atakują wątrobę i nerki. Ponadto często stwierdza się kumulację metali w kościach, mózgu i mięśniach.

Zanieczyszczenia powietrza w połączeniu z przetworzoną żywnością i środkami farmakologicznymi znacznie utrudniają pracę narządów wewnętrznych.
Przykładowymi objawami, które można u siebie zaobserwować są:

• zgaga, niestrawność i związany z tym ból brzucha, nudności, wymioty
• nieregularne wypróżnienia, zaparcia, wzdęcia, biegunki, wydęty brzuch, szczególnie po jedzeniu
• hemoroidy
• nadwaga lub otyłość
• nieświeży oddech
• alergie i uczulenia, nietolerancje pokarmowe
• częste infekcje
• problemy skórne
• problemy ze snem, ospałość
• bóle stawów
• bóle menstruacyjne
• migreny
• stany depresyjne, wahania nastroju
• spadek energii, chroniczne zmęczenie

Najskuteczniejsze w walce z metalami ciężkimi są ALGAS i SEALANTRO z serii preparatów Nutramedix.

Algas NutraMedix 30ml
Algas wyprodukowany z ekstraktu z Chondracanthus chamissoi, czerwonych alg zebranych w Oceanie Spokojnym u wybrzeży Peru. Jest używany od dziesięcioleci w Peru jako pomoc detoksykacyjna. Praktycy, którzy korzystali z produktu, stwierdzili, że bardzo skutecznie pomaga on wydalać metale ciężkie z organizmu, w tym aluminium, arsen, kadm, ind, ołów, rtęć, nikiel i rad. Lekarze sądzą, że zachęca on wydalanie metali ciężkich z wnętrza komórek, ponieważ wielu pacjentów zażywających Algas przeszło wcześniej obszerny protokół chelatacji metali ciężkich do punktu, w którym nie wydalało się już więcej metali. Kiedy zastosowano Algas, więcej metali zaczęło wydalać się z ciała.

Sealantro Metal Detox Nutramedix 30ml

Sealantro to opatentowana mieszanka ekstraktów trzech roślin - Chlorella vulgaris, Cilantro (Coriandrum sativum) i Seaweed (Chondracanthus chamissoi). Ta potężna kombinacja ekstraktów odtruwa wirusowe zapalenie żołądka i jelit oraz wspomaga wydalanie i wiąże metale ciężkie, różne substancje radioaktywne i inne dodatnio naładowane toksyny, szczególnie w jelitach. To "wiązanie jelit" pomaga wyeliminować te substancje z organizmu. Niektóre metale eliminowane przez Sealantro to ołów, arsen, rtęć, bar, kadm, srebro, nikiel, aluminium, cyna, tytan, rad.

Chlorella
Waleczna chlorella
Pomoc przychodzi pod postacią małej, słodkowodnej algi – chlorelli. Pochodzi z najczystszych, wyselekcjonowanych źródeł z Korei Południowej. Nazywana często multiwitaminą natury jest bogata w witaminy i minerały, dzięki którym naturalnie odkwasza i oczyszcza organizm. Właściwości detoksykacyjne chlorelli związane są z obecnością sporopoleniny (substancja zawarta w ścianie komórkowej) oraz fitochelatyn. Wiążą one m.in. metale ciężkie a następnie wydalają jest organizmu. Jej błona komórkowa składa się z trzech warstw ochronnych bardzo odpornych na czynniki zewnętrzne. To właśnie dzięki nim chlorella posiada właściwości absorbujące zanieczyszczenia. Najgrubsza jak i średnia błona komórkowa składają się z mikrowłókien celulozowych, które formują ustrukturyzowaną sieć. Szkodliwe substancje zostają „uwięzione” w niej a następnie wydalone z organizmu.
Chlorellę mogą stosować kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze.

Kombucha BIO 750ml

Świetnie sprawdza się także Kombucha – symbiotyczne konsorcjum bakterii Acetobacter i drożdży oraz inne naturalne mikroorganizmy w kompozycji ziołowo-roślinnej. Mikroorganizmy zawarte w napoju produkują różne metabolity. Jest on bogaty w kw. organiczne, aminokwasy, witaminy, antyoksydanty, enzymy i istotne mikroelementy. Wśród wielu właściwości prozdrowotnych szczególnie należy nadmienić zdolność do detoksykacji i energetyzowania organizmu, wzmocnienie systemu immunologicznego i poprawę trawienia. Odnotowuje się szczególną poprawę po peroksydacji lipidow, stresie oksydacyjnym, cytotoksyczności spowodowanej zanieczyszczeniem środowiska. Hamuje także proces apoptozy.

Olejki eteryczne
Warto poprawić jakość powietrza dla siebie i swoich bliskich w mieszkaniu stosując naturalne olejki eteryczne np naturalny olejek eteryczny z szałwii którego aromat wydobywany podczas spalania wspiera nasz organizm podczas występowania przeziębień, grypy, astmy migreny, czy też choroby lokomocyjnej. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a także zwalcza infekcje wirusowe i grzybiczne.