99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
 • Zgodność z opisem 5
 • Obsługa kupującego 5
 • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

 • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

 • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

 • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

 • olejek rycynowy rewelacyjny

Szungit oryginalny Karelski proszek mikronizowany

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 10339
 • Kod producenta: A-100075
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 29,00 zł

Szungit oryginalny Karelski
proszek mikronizowany

Proszek szungitowy jest pomocny przy podrażnieniach skóry, stanach zapalnych skóry i świądzie. Komórki skóry są zaopatrywane w minerały. Proszek szungitowy jest używany do kąpieli mineralnych, maści i maseczek na twarz.

Proszek produkowany z kamienii szungitu - ma wiele zastosowań w zakresie ochrony zdrowia.

Szungit, skała o wysokiej zawartości węgla, jest jednym z najrzadszych surowców na świecie. Istnieje wiele teorii na temat jego pochodzenia, które nie zostały jeszcze jednoznacznie udowodnione. Równie owiane tajemnicą jest jego działanie. Mówi się, że ma pozytywną moc zarówno jako proszek jak i w mniejszych lub większych kawałkach. Biologicznie weryfikowalne działanie czarnego kamienia jest również ogromne i znajduje ono liczne zastosowania.

 

Działanie i możliwości zastosowania Szungitu
Uczeni, lekarze medycyny alternatywnej i komplementarnej są zgodni co do jednego: wpływ szungitu przewyższa wiele innych środków leczniczych. Ten tajemniczy minerał działa zarówno na poziomie komórkowym, jak i energetycznym oraz systemowym. Szungit nie jest więc lekiem w potocznym rozumieniu, lecz holistycznym produktem naturalnym.

Jako kamień do masażu w refleksoterapii stóp szungit rozwiązuje problemy związane z zaburzeniami stawów i nerwów. Zawiera wysoce skuteczne antyoksydanty, które mają działanie ochronne i odmładzające w kontakcie ze skórą. Równie pozytywny efekt można zaobserwować w przypadku dolegliwości reumatycznych, takich jak zapalenie stawów czy artroza. Ponadto szungit pomaga ustabilizować ciśnienie krwi i w ten sposób może przeciwdziałać objawom nadciśnienia.

Aby skorzystać z tych efektów, kamień może być stosowany "w jednym kawałku" lub pokruszony. W swojej najdrobniejszej postaci jako proszek oferuje najwięcej potencjalnych zastosowań, np. sproszkowany minerał może być używany jak dodatek do kąpieli lub peeling. Może być również stosowany jako kompres lub w maściach.

 

Obróbka i zastosowanie szungitu
W celu wytworzenia pożądanego proszku z litego szungitu kamienie są obracane w bębnie. W wyniku tarcia powstaje bardzo drobna substancja przypominająca proszek. Otrzymany w ten sposób proszek szungitowy jest czystym produktem naturalnym - bez domieszek i dodatków syntetycznych. Niemniej jednak, proszek produkowany z szungitu jest tylko do użytku zewnętrznego. Jako skała kompozytowa, materiał źródłowy może zawierać wiele dodatkowych elementów - które oczywiście znajdują się również w produktach z niego wytworzonych. Ponieważ substancje te są nieregularnie rozmieszczone w kamieniu, niemożliwe jest określenie ich ilości zawartej w proszku.

Nawet jeśli naukowcy nie są obecnie świadomi żadnych skutków ubocznych, doświadczenie jest zbyt ograniczone, aby określić dokładne dawki i wynikające z nich efekty.