Epsom Sól gorzka (siarczan magnezu)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8081
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 4,75 zł
Sól gorzka (siarczan magnezu)

100g
250g
500g
1kg
5kgSiarczan magnezu pozwala na uzupełnienie w organiżmie dwóch bardzo ważnych pierwiastków - siarki i magnezu.


Do zastosowań kosmetycznych oraz jako składnik terapii.

Zastosowania soli gorzkiej:
Środek przeczyszczający, żółciopędny - łyżkę siarczanu magnezu należy rozpuść w szklance ciepłej wody i wypić.

Pomoc dla stóp zmęczonych lub dotkniętych grzybicą - kilka łyżek soli rozpuścić w misce wody, w takim roztworze moczyć stopy przez 15 minut.

Środek przeciw obrzękom, bólom stawów i mięśni - Kąpiel w roztworze soli to skuteczny sposób na obrzęki, bóle stawów i mięśni.
Szklankę soli gorzkiej rozpuść w wannie ciepłej wody - należy spędzić w wannie 15-20 minut. Kąpiel taka pozwala również przyswoić sporą dawkę magnezu i siarki, co korzystnie wpływa na cały organizm.

Okład po ukąszeniu owadów - pomaga zredukować opuchliznę, likwiduje świąd. 2 łyżki soli rozpuść w szklance ciepłej wody i zanurzyć w niej gazę, przykładać przez kilka minut na ukąszone miejsca.

Peeling zmiękczający naskórek - nałożyć odrobinę soli na wybraną partię wilgotnej skóry i wcierać delikatnie kolistymi ruchami. Następnie spłukać.

Detox - Siarczany w soli gorzkiej pomagają pozbyć się z organizmu metali ciężkich i innych toksyn. Skóra jest porowata i dodanie odpowiednich substancji do kąpieli wywołuje proces tak zwanej odwróconej osmozy, w ten sposób szkodliwe substancje odprowadzane są z organizmu.

Kąpiele w solance polecane są także osobą wyczerpanym fizycznie i psychicznie - wraz z relaksującą kąpielą dostarczamy skłądniki, które wzmacniają, poprawiają krążenie, dodają energii, rozlużniają mięśnie i ścięgna. Jednocześnie poprawiająć wygląd skóry.