Liposomalne OPC 250ml ActiNovo

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10435
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 126,00 zł

ActiNovo

Liposomalne OPC

250 ml

 

Ekstrakt z pestek winogron OPC (skrót od oligomerycznych proantocyjanidyn) opisuje grupę wtórnych substancji roślinnych o działaniu przeciwutleniającym. Oligomery to cząsteczki, które zbudowane są z kilku identycznych lub podobnych jednostek. W przypadku OPC jest to łańcuch molekularny zarówno katechin jak i epikatechin (grupa polifenoli).

 

Obecność ekstraktu z pestek winogron

Wysoka zawartość OPC występuje przede wszystkim w liściach, skórkach owoców orzeszków ziemnych, winogron i czerwonych jagód, a także w korze. Ale substancja ta jest również obecna w prawie każdej roślinie. Rośliny potrzebują pozytywnych właściwości, aby chronić się przed zewnętrznymi zagrożeniami, takimi jak promienie UV i drapieżniki. Ten polifenol jest również zawarty w zielonej herbacie i kakao.

 

Działanie antyoksydacyjne dla ludzi

Ekstrakt z pestek winogron OPC ma właściwości przeciwutleniające, wyłapuje wolne rodniki i chroni komórki. Substancja ta działa więc jak prawdziwa tarcza ochronna przed środowiskiem. Substancja roślinna wspomaga organizm człowieka między innymi w następujących procesach:

• Ochrona przed promieniowaniem UV
• Efekt przeciwstarzeniowy
• Wsparcie układu odpornościowego i działanie przeciwzapalne
• Tworzenie antyoksydantów dla toksyn środowiskowych, leków i alkoholu.

Antyoksydanty roślinne zapewniają zachowanie witalności organizmu człowieka i chronią go przed wolnymi rodnikami i negatywnymi wpływami środowiska. Jeśli nie dojdzie do neutralizacji i przeciwdziałania, procesy metaboliczne człowieka mogą zostać zakłócone. Dlatego zapobieganie jest jedną z najskuteczniejszych metod!

 

Wyzwanie związane z wchłanianiem

Ten składnik odżywczy nie może być produkowany samodzielnie przez organizm ludzki. Ponadto, ekstrakt z pestek winogron jest słabo wchłaniany przez organizm ze względu na swój skład (mieszanina różnych długich łańcuchów)! Dlatego należy zwrócić uwagę na wystarczającą podaż poprzez zrównoważoną dietę, a po drugie eksperci zalecają przyjmowanie suplementów diety jako środek zapobiegawczy.

 

Rozwiązanie dla zapewnienia przyswajalności: liposomy

Aby zapewnić przyswojenie silnego antyoksydantu zamykamy aktywny składnik w liposomach. W ten sposób można znacznie zwiększyć biodostępność i osiągnąć pożądany efekt. Produkt liposomalny z ActiNovo zawiera dawkę 200 mg na 10 ml dziennej dawki i jest również wegański, łatwo tolerowany i wolny od alergenów!

 

Przyswajalność produktów liposomalnych jest 9 razy większa niż tabletek

 

Stężenie: 10 ml zawiera 200 mg ekstraktu z pestek winogron**

Wegański
Naturalny
Lecytyna słonecznikowa
Do 63x większa biodostępność
Tylko naturalne środki konserwujące
Bez laktozy
Bez soi
Bez glutenu
Bez dodatku cukru
Bez polepszaczy smaków
Nieprzeznaczony dla kobiet w ciąży
Nieprzeznaczony dla dzieci
 
 

 

Składniki
Woda, fosfolipidy, ekstrakt z rokitnika, ekstrakt z pestek winogron OPC, środek zakwaszający (kwas jabłkowy)

*Wartości referencyjne składników odżywczych zgodnie z rozporządzeniem UE nr 1169/2011.
**Nie ustalono wartości referencyjnej składnika odżywczego dla UE

Produkt nie może być stosowany jako substytut zdrowego trybu życia ani zrównoważonej, zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i dzieci.

 

Dawkowanie

 

10 ml / 24h

2 łyżeczki

https://www.actinovo.com/themes/Frontend/ActiNovoChild/frontend/_public/src/img/icons/usage-concentration_new.png

Termin przydatności po otwarciu

i przechowywaniu w lodówce - 6 tygodni