Korzeń szczeci - wyciąg, ekstrakt w kroplach od - 20%

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5170
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 54,77 zł 42,83 zł

Ekstrakt z korzenia szczeci
(1:1)

Nalewka z korzenia szczeci uznawana jest za jeden z najważniejszych środków wspomagających leczenie boreliozy i innych chorób odkleszczowych. Skutecznie niszczy bakterie (w tym krętki Borrelia burgdorferi ), pierwotniaki oraz niektóre grzyby chorobotwórcze. Skuteczność wyciągów ze szczeci jest porównywana do amoksycyliny – antybiotyku standardowo używanego w leczeniu boreliozy. Może być również stosowana w przypadku trudnych i długotrwałych infekcji. 

Nalewka ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Tradycyjnie była używana do wcierania w bolące kości i stawy w celu złagodzenia stanów zapalnych. Wspomaga leczenie artretyzmu, reumatyzmu i dny moczanowej.
Korzeń szczeci wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn – ma działanie moczopędne i napotne. Pobudza układ trawienny, zwiększa produkcję żółci i soków trawiennych oraz działa ochronnie na wątrobę (hepatoprotekcyjnie).

W ziołoleczniczej terapii boreliozy korzeń szczeci ogrywa kluczowa rolę. Można go stosować razem z antybiotykami w trakcie i po terapii medycyny konwencjonalnej. Stosowanie szczeci przy boreliozie następuje najczęściej w kombinacji z substancjami czynnymi czepoty puszystej  znanej jako koci pazur (Cat’s Claw). Produkt ten jest wyciągiem z korzenia szczeci. Staranne ekstrakty są wyjątkowo bogate we wtórne substancje roślinne i olejki eteryczne. Rozpuszczone w procesie ekstrakcji substancje czynne są wyjątkowo dobrze absorbowane przez organizm ludzki.

Zastosowanie

  • Ze względu na właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, wspomaga leczenie dny moczanowej, artretyzmu i reumatyzmu. Może być wówczas stosowana także zewnętrznie, do wcierania bezpośrednio w bolące stawy
  • Korzeń szczeci ma działanie moczopędne i napotne, pobudza produkcję żółci, pobudza trawienie, działa oczyszczająco i co bardzo istotne – działa także ochronnie na wątrobę
  • Wyciągi ze szczeci mają dobroczynny wpływ na skórę i znajdują zastosowanie w kuracji przewlekłych chorób skórnych, stanów zapalnych, dermatoz, czyraków, liszajów, wyprysków lub trądziku
  • Niszczy drobnoustroje chorobotwórcze (bakterie, pierwotniaki, niektóre gatunki grzybów)


Korzeń szczeci stał się w ostatnich czasach ponownie popularny dzięki publikacji książki „Naturalne leczenie boreliozy" Wolf-Dietera Storla. Książka dostępna jest również w naszej ofercie. 

Dawkowanie (3 warianty):

Wariant I  (potrzeba 30ml)
1. tydzien: 2 x dziennie po 3 krople
2.-6. tydzień: 2 x dziennie po 5 kropli

Wariant II  (potrzeba 100ml)
1. tydzien: 2 x dziennie po 5 kropli
2.-5. tydzień: 2 x dziennie po 20 kropli
6. tydzień  2 x dziennie po 5 kropli

Wariant III  (potrzeba 250ml)
1. tydzien: 2 x dziennie po 5 kropli
2.-5.  tydzień: 2 x dziennie po 70 kropli
6. tydzień  2 x dziennie po 5 kropli

Wariant IV  (potrzeba 500ml-1000ml)
ponad 6 miesięcy - 2 x dziennie po 10 do 30 kropli
Krople przyjmować 30minut przed lub po posiłku wymieszane w szklance wody.


Skład: ekstrakt z korzenia szczeci, alkohol 27% vol.