99,6% Pozytywnych komentarzy 1172 komentarzy
Typ z 12 miesięcy
Pozytywne: 1168
Negatywne: 4
Średnia z 1172 ocen sprzedaży:
 • Zgodność z opisem 5
 • Obsługa kupującego 5
 • Wszystko przebiegło pomyślnie. Polecam!

 • SUPER KONTAKT, B. SZYBKA DOSTAWA, SUPER PRODUKT, SUPER SPRZEDAJACY - POLECAM BAAAARDZO

 • Z ogromną przyjemnością wystawiam komentarz POZYTYWNY!!! Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Przesyłka ekspresowa.!!! GORĄCO POLECAM

 • Przesyłka wysłana w błyskawicznym tempie Juz na drugi dzień rano.Polecam w 100%.

 • olejek rycynowy rewelacyjny

FES Filaree 7,5 ml krople

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 10656
 • Kod producenta: 782932120215
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
 • szt.
 • 43,00 zł


Filaree
Erodium cicutarium

7,5 ml krople

Pozytywne wartości:
Gwiezdne postrzeganie, kosmiczny wgląd, który utrzymuje wydarzenia zwykłego życia w perspektywie

Wzorce zaburzeń równowagi:
Obsesyjne zamartwianie się i przymus dotyczący drobnych wydarzeń; niezdolność do uzyskania szerszej perspektywy w życiu codziennym; hiperkoncentracja na drobnych szczegółach

 

Czym są esencje kwiatowe - Flower Essences?

Esencje kwiatowe to płynne, wzmocnione preparaty roślinne, które przekazują wyraźny wpływ lub schemat eteryczny konkretnego kwiatu. Opracowane w latach 30-tych XX wieku przez angielskiego lekarza, dr Edwarda Bacha, esencje kwiatowe cieszą się opinią wysoce korzystnych i bezpiecznych w stosowaniu środków. Ponieważ zawierają jedynie śladowe ilości substancji fizycznych, esencje kwiatowe nie są zaliczane do medycyny biochemicznej. Należą one do nowej grupy środków wzmacniających, które czerpią swoją aktywną moc z sił życiowych zawartych w substancjach.

Esencje kwiatowe poszerzają nasze rozumienie ochrony zdrowia poprzez uznanie związku między ciałem i duszą oraz przenikanie się duchowych, umysłowych, emocjonalnych i fizycznych aspektów dobrego zdrowia. Zajmują się subtelną, ale bardzo ważną sferą ludzkiej psychiki, z której emanują myśli i uczucia. Tak jak jedzenie podtrzymuje ludzkie ciało, tak kwiaty odżywiają ludzką duszę, wzmacniając emocjonalne i psychologiczne samopoczucie.

 

Jak produkowane są esencje FES?

Esencje FES powstają dzięki starannemu połączeniu czterech żywiołów: Ziemi, Wody, Powietrza i Ognia, a także wskazań środowiskowych i astronomicznych. Kwiaty są zbierane ręcznie w szczytowym momencie kwitnienia w starannie wybranych dzikich terenach lub w naszych ogrodach biodynamicznych. Są one nasycane czystą wodą, która pochodzi z tego samego terenu, co każdy kwiat, i leżą w otwartej, niezakłóconej przestrzeni w delikatnym ogniu porannego słońca. Piąty element esencji wymaga dostrojenia i wrażliwości osoby przygotowującej ją na roślinę, środowisko i siły kosmiczne. Po wprowadzeniu do wody archetypowego, wibracyjnego wzorca rośliny, płyn jest ręcznie transportowany i przygotowywany jako esencja macierzysta, a następnie rozcieńczany jest w wywarze, z biodynamicznym alkoholem winogronowym dodawanym jako naturalny środek konserwujący.

 

Jak używane są esencje FES?

Istnieje wiele skutecznych sposobów przyjmowania esencji kwiatowych. Można je zażywać bezpośrednio z butelki z wywarem, po kilka kropli na raz, lub można trzy do czterech kropli wywaru wymieszać z niewielką ilością wody, a następnie popijać w ciągu dnia. Również butelka z dozownikiem może być wypełniona w trzech czwartych wodą źródlaną i dwoma do czterech kropli wywaru z każdej esencji kwiatowej wybranej do formuły, a następnie uzupełniona jedną łyżką stołową brandy jako konserwant. Ocet jabłkowy lub gliceryna roślinna mogą być stosowane jako alternatywne środki konserwujące, w ilości od jednej trzeciej do połowy butelki.

Standardowe dawkowanie esencji kwiatowych to cztery krople pod język cztery razy dziennie. Działanie jest zwiększane nie poprzez przyjmowanie większej ilości kropli za jednym razem, ale poprzez zwiększenie częstotliwości w nagłych lub ostrych sytuacjach. Dzieci lub osoby bardzo wrażliwe mogą wymagać zmniejszenia częstotliwości stosowania do jednego lub dwóch razy dziennie.

Esencje kwiatowe mogą być również stosowane w butelce ze sprayem, którą rozpyla się bezpośrednio w ustach lub w otaczającym środowisku.

 

Jak wybierane są esencje kwiatowe?

Poprzez refleksję, medytację, samoobserwację i konsultacje z innymi osobami możliwe jest uświadomienie sobie kluczowych problemów i wyzwań związanych z pracą, związkiem lub samooceną. Sprawdź listę pozytywnych wartości i wzorców zaburzeń równowagi w opisie esencji lub przejrzyj inną literaturę dotyczącą esencji kwiatowych, aby wybrać esencje najbardziej związane z twoimi kluczowymi problemami. Ważne jest, aby dokonując wyboru być świadomym pozytywnych celów transformacji, jak również obszarów bólu i cierpienia. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest wybrać około trzech do sześciu esencji na raz, lub nawet tylko jedną lub dwie esencje, aby wyraźnie skupić się na głównych kwestiach. Uwaga: osoby z głębokimi problemami terapeutycznymi powinny skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, który jest doświadczonym praktykiem esencji kwiatowych.

 

Jakie rezultaty przynoszą esencje kwiatowe?

Niektórzy użytkownicy zgłaszają natychmiastowe lub radykalne zmiany po zażyciu esencji kwiatowych. Inni mogą mieć trudności z dostrzeżeniem jakichkolwiek zmian. Najbardziej typowym rezultatem jest stopniowe odkrywanie działania esencji przez pewien okres czasu. Działanie te może obejmować zmiany w relacjach, stylu życia, samoocenie, poziomie stresu, nastawieniu do pracy, samopoczuciu, zwiększonej aktywności marzeń sennych lub innych wewnętrznych zmian w zakresie poznania i świadomości emocjonalnej.

Esencje kwiatowe nie są panaceum, są bardziej katalizatorami, które stymulują zdolność do reagowania lub wzięcia odpowiedzialności za zmiany w życiu. Są one uzupełnieniem i wsparciem dla medytacji i modlitwy, rozwoju moralnego, odpowiedzialności społecznej, ćwiczeń fizycznych oraz dobrej diety i higieny, ale nie zastępują terapii, która może być wskazana z medycznego punktu widzenia. Esencje kwiatowe mają za zadanie stymulować większą świadomość myśli i uczuć, które przyczyniają się do zdrowia i dobrego samopoczucia, budując w ten sposób istotny most pomiędzy świadomością ciała i duszy.

 

Stosowanie:
4 krople 4 razy dziennie pod język lub wokół ciała. Wstrząśnij przed użyciem.

Skład
woda, organiczny alkohol winogronowy 20%, esencja kwiatowa (1:6000) Erodium cicutarium*

*certyfikowany składnik ekologiczny