Ekstrakt , wyciąg z żywokostu wg Marii Treben100ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9225
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 57,96 zł

Ekstrakt ,  wyciąg z żywokostu wg Marii Treben

100ml

 

Nalewka z żywokostu polecana jest m.in. przez Marię Treben  cierpiącym na reumatyzm, obrzęk stawów. Do nacierania i okładów w przypadku przeciążenia, zwichnięcia, skręcenia kończyn , a nawet przy udarze mózgu. Okłady z nalewki polecane są także  przy ranach, uszkodzeniach, zmiarzdżeniach, krwawych wylewach.
Opisane są sposoby działania w książce " Apteka Pana Boga" Maria Treben

http://www.natura24.pl/ksiazka-apteka-pana-boga-maria-treben.html

 Żywokost lekarski jest również cenionym środkiem leczniczym w przypadku blizn.
Żywokostu lekarskiego można także używać w przypadku zapalenia kaletki maziowej rzepki.

Żywokost jest nazywany ziołem pierwszej pomocy, gdyż jest niezastąpiony w przypadku skaleczeń, złamań, stłuczeń, obrzęków, trudno gojących się ran. Korzeń żywokostu zawiera związki śluzowe i powlekające, które tworzą na uszkodzonych tkankach ochronną barierę zapobiegają zakażeniu. Jest również bardzo dobrym środkiem w przypadku nieżytów górnych dróg oddechowych (dawniej w aptekach dostępny był znakomity syrop z żywokostu na kaszel) a także problemach z układem trawiennym, gdyż łagodzi podrażnienia żołądka i jelit, wspomaga regenerację błon śluzowych i odbudowuje florę bakteryjną.

Warto wypróbować go w różnych problemach skóry, w przypadku wyprysków, stanach zapalnych, suchości skóry, przebarwieniach, trądziku, atopowym zapaleniu skóry, przy zaczerwienieniu skóry i pękających naczynkach. Likwiduje cienie i worki pod oczami. Pomaga przy żylakach i opuchliźnie.

Żywokost zawiera alatoinę, która pobudza regenerację tkanek i działa przeciwzapalnie. Jest zasobny w składniki mineralne (wapń, żelazo, fosfor, krzem, mangan, kobalt) a także witaminy z grupy B, karoten i witaminę C.Nalewki używa się jedynie zewnętrznie.

Składniki: Aqua, Alcohol, Symphytum Officinale,  
wolny od konserwantów