ADR Chair

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10283
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 155,40 zł

ADR Chair – mata na krzesło, jest ekranem pola elektrycznego niskich częstotliwości (50 Hz) oraz ekranem pola elektromagnetycznego wyższych częstotliwości (typu Wi-Fi) przeznaczonym do ochrony przed promieniowaniem.

 

 

Chroń swoją rodzinę za pomocą ekologicznej nakładki, która blokuje do 99% promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez różnego typu urządzenia.

 

Powszechnie stosowanymi ekranami pola elektromagnetycznego są przewodzące materiały w postaci folii aluminiowej bądź siatki miedzianej, które wymagają uziemienia oraz tworzą klatkę Farada’ya. Wbrew pozorom doskonałe właściwości ekranujące posiada woda. Odpowiednio zmodyfikowana i wprowadzona w matrycę, może chronić człowieka przed nadmiernym promieniowaniem, a zaabsorbowana energia przemieniana jest w ciepło.

Polska firma ADR System jest pionierem na skalę światową zajmującą się tą problematyką. Bazując na opracowanej Technologii ADR wytwarza kompozyty, w tym także finalne produkty, które chronią ludzi przed skutkami promieniowania elektromagnetycznego. Poniższy wykres przedstawia charakterystykę częstotliwościową kompozytu wykazującego w zakresie częstotliwości 1 Hz – 10 kHz dużą stratność dielektryczną (skuteczność ekranowania).

 

W roku 2014 firma ADR System wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpoczęła badania mające na celu ewentualną ocenę skutków wpływu pola elektrycznego PE, magnetycznego PM oraz elektromagnetycznego PEM dla częstotliwości 50 Hz na jakość nasienia ludzkiego. Stwierdzono negatywny i zarazem istotny w stosunku do nasienia kontrolnego wpływ wyżej wymienionych pól na niektóre parametry jego oceny. Zastosowanie w badaniach ekranów wytworzonych według Technologii ADR skutecznie chroniło przed szkodliwym oddziaływaniem pól na nasienie ludzkie. Opracowany materiał został wysłany do publikacji. Po opublikowaniu zostanie wprowadzony zostanie dołączony do strony.

Stratność dielektryczna pola elektrycznego dla kompozytu, z którego wykonany jest ekran niskich częstotliwości w urządzeniu ADR Chair.

 
Dostarczona na rynek nakładka na krzesło o nazwie  ADR Chair posiada właściwości ekranujące pole elektryczne w niskich częstotliwościach i elektromagnetyczne w wysokich częstotliwościach, w tym wykorzystywanych przez telefonię komórkową oraz Wi-Fi. ADR Chair należy umieścić na krześle, fotelu, na siedzeniu w samochodzie. Dzięki absorpcji pola elektrycznego niskich częstotliwości urządzenie nie wymaga uziemienia (pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie).

ADR Chair powinny stosować w szczególności osoby, gdzie nagromadzonych jest dużo sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. w biurach, w samochodzie.

ADR Chair nie powinno się używać jako podkładki pod laptop, pomimo, że jest zbudowany z tego samego materiału aktywnego co ADR PAD, z uwagi na fakt, że jego  miękkość może ograniczać chłodzenie laptopa. Do ochrony przed promieniowaniem pochodzących z urządzeń przenośnych należy stosować  ADR PAD, zdjęcie obok z lewej strony.

 

Rozmiar 35 x 35 cm, grubość 1 cm, waga 90 g.

 

Dbanie o ADR Chair

Ekranu ADR Chair można prać ręcznie jak i w pralce, w przypadku zabrudzenia można przemyć także gąbką nasączoną wodą z niewielką ilością detergentu.

Okres trwałości ADR Chair to 5 lat – po tym czasie należy wymienić ADR Chair na nowy.

Udzielamy gwarancji na rok od daty zakupu.