Wierzbownica drobnokwiatowa BIO -50%

  • Dodaj recenzję:
  • 7710
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 9,92 zł 6,96 zł

Wierzbownica drobnokwiatowa

Epilobium parviflorum

100g, 500g


Wierzbownica drobnokwiatowa (Epilobium parviflorum Schreb.) to gatunek zielnej rośliny pochodzący z rośliny wiesiołkowatych, które charakteryzyją się długimi, cienkimi kłączami oraz nadziemnymi rozłogami.

Substancją leczniczą wierzbownicy są :

  • garbniki, które działają przeciwzapalnie oraz przeciw krwotocznie

  • fitosterole (czynnym związkiem jest betasitosterol)

  • flawonoidy, które mają działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, moczopędne, rozkurczowe oraz wzmacniają naczynia krwionośne

Wierzbownica drobnokwiatowa stała się naturalnym lekiem na przerost gruczołu krokowego u mężczyzn zwanego też prostatą. Dzięki temu jest cenionym zielem oraz lekarstwem na problemy z prostatą. Schorzeniem jakie zazwyczaj występuje w gruczole krokowym jest gruczolak, który należy do nowotworów łagodnych. Objawy jakie występują przy tej chorobie to najczęściej częste oddawanie moczu, parcie, moczenie nocne oraz problemy z oddawaniem moczu. Owe schorzenie występuje przeważnie u mężczyzn po 60 roku życia.

Jednak wierzbownica nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie do łagodzenia przerostu prostaty ale także wykorzystywana jest przy problemach związanych z pęcherzem oraz nerkami.

Wierzbownica stosowana jest także przy zapaleniu cewki moczowej oraz przewlekłych jak i powracających zapaleniach pęcherza moczowego. Korzystnie wpływa na równowagę hormonalną organizmu, dlatego też często jest stosowana na trądzik i łojotok. Regularnie stosowanie herbatki z ziela poprawia wygląd cery, oczyszcza ją oraz zmniejsza ilość wydzielanego łoju.

W celach leczniczych stosuje się napar z suszu wierzbownicy, zalewając przy tym łyżeczkę ziół szklanką wrzątku. Po upływie 20-30 min należy przecedzić i spożywać 2-3 razy dziennie pół godziny przed posiłkiem. Stosować się powinno przez 6 tygodni w cięższych przypadkach nawet 12-14 tygodni.