Stevia PASTYLKI BIO NATURA 1000 szt. - opakowanie uzupełniające

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10235
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 33,60 zł

STEVIA BIO NATURE
1000 szt. pastylki
opakowanie uzupełniające

 

Stevia uważa się za nową, naturalną alternatywę dla cukru. Substancja ta jest od 30 - 300x słodsza od konwencjonalnego cukru, nie tuczy, ani nie powoduje próchnicy. Od grudnia 2011 w krajach Unii Europejskiej Stevia figuruje jako produkt spożywczy. Stevia pozyskiwana jest z rośliny Stevia Reubaudiana, ta nazywana jest również „miodowym zielem” lub „słodkim zielem”. Najsłodszym składnikiem rośliny jest tzw. Steviosid. Jest pozyskiwany z liści Stevii. Liście najpierw są suszone, a następnie za pomocą wody lub alkoholu wydobywa się tą najbardziej pożądaną substancję. Jest ona następnie czyszczona i krystalizowana. Ponieważ proces wydobywania z liści Stevii Steviosidu jest procesem chemicznych, nie można tego produktu Stevii nazwać naturalnym słodzikiem!

Zawartość: Steviosid, Sodium, Sodium, Bikarbonat, kwasek Tartaric , Sól magnezowa.

Produkt wolny od: Cukru , Drożdży, Glutenu, Mleka ,Laktozy, Jaj, Aromatów i innych chemicznych substancji oraz sztucznych słodzików.

1 tabletka odpowiada ok.1 łyżeczce cukru rafinowanego. Stevii należy używać w zupełnie innych proporcjach jak konwencjonalnego cukru.

Wyprodukowany i laboratoryjnie sprawdzony w Niemczech. Spełnia wszystkie wymogi produktu spożywczego. Nasz produkt został poddany gruntownym badaniom mikrobiologicznym na czystość glikozydu oraz na zawartość pestycydów i metali ciężkich.