Soda oczyszczona spożywcza 1kg

  • Dodaj recenzję:
  • 8696
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 7,40 zł
Soda oczyszczona spożywcza
1kg

 

Soda oczyszczona, to nieorganiczny związek syntetyczny, będącym pośrednim produktem pozyskiwania węglanu sodu. Węglan sodu natomiast, produkowany jest z naturalnych minerałów, a dokładniej wody morskiej i soli.

Soda oczyszczona posiada wiele innych, ciekawych zastosowań, zarówno medycznych jak i gospodarczych. Soda jest całkowicie biodegradowalna, rozpada się w temperaturze powyżej 60°C. Nie jest szkodliwa dla organizmu człowieka, nie grozi poparzeniem ani zatruciem oparami. Jest substancją niepalną. Nie rysuje powierzchni, może być stosowana do czyszczenia urządzeń ze stali nierdzewnej, szkła, marmuru i innych delikatnych materiałów.

Wodorowęglan sodu jest doskonałym naturalnym uzupełnieniem leczenia dla osób cierpiących na niewydolność nerek. Po pierwsze dlatego, że soda oczyszczona jest naturalnym elektrolitem, który pomaga regulować poziom kwasowości krwi (pH), dzięki czemu jest doskonałym środkiem wspomagającym pracę nerek. Bywa rzeczą zupełnie normalną, że poziom wodorowęglanu drastycznie spadnie w organizmie osób borykających się z zaburzeniami prawidłowego funkcjonowania nerek. Jego bardzo niski poziom prowadzi do tzw. kwasicy nerek.

Spożywanie rozpuszczonej w wodzie sody oczyszczonej po posiłkach to jeden z najpopularniejszych nawyków i z pewnością każdy z nas przynajmniej raz go zastosował, szczególnie to obfitym obiedzie. Kiedy dopada nas niestrawność, zwykle towarzyszą jej uporczywe nudności, wzdęcia i uczucie pieczenia w klatce piersiowej. W takich przypadkach zaleca się spożycie sody oczyszczonej w celu wyeliminowania gazów i ułatwienia pracy trawiennej żołądka.

 

Kraj pochodzenia:Turcja