Skrętnik – Strophantus Strofantyna Hevert 100ml niewydolność serca, zawał serca

  • Dodaj recenzję:
  • 9323
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 126,90 zł

STROFANTYNA  STROPHANTYNA  krople – SKRĘTNIK niewydolność serca, hormon serca, zawał serca

100mlSkrętnik – Strophantus jako źródło glikozydów nasercowych

Jednym z najbardziej znanych źródeł glikozydów nasercowych jest skrętnik – Strophantus gratus Wallich et Hooker i pokrewny Acocanthera ouabaio, z rodziny Apocynaceae. Skrętnik został prowadzony do leczenia chorób serca w 1885 r. Jest to pnącze występujące w strefach zwrotnikowych Afryki. Surowcem jest nasienie – Semen Strophanthi.

W ten sposób strofantyna chroni serce i naczynia:

Wzmacnia bicie serca (wyższa zdolność pompowania)

Rozszerza naczynia wieńcowe

Obniża ciśnienie krwi

Normalizuje rytm serca

Zapobiega uszkodzeniu komórek w przypadku zawału serca


Jak zbawienny wpływ ma strofantyna, pokazują najlepiej doświadczenia z dawno zamkniętej kopalni w Gelsenkirchen. W okresie między 1972 i 1974 229 pracowników przeszło atak serca, w tym 8 przypadków zakończyło się śmiertelnie. Od końca 1974 roku w kopalni zawsze pod ręką były kapsułki ze strofantyną, na wszelki wypadek. Kiedy jeden z górników dostawał zawału serca, mógł od razu rozgryźć taką kapsułkę.

W kolejnych latach doszło do dalszych 280 przypadków ataku serca – tym razem jednak żaden nie przyniósł ofiar śmiertelnych! Dobra rada na zakończenie: strofantyna jest bardzo skuteczna i prawie pozbawiona skutków ubocznych. Ale co do zasady jest to trucizna. Wszystko zależy od dawki, dlatego też środek ten nigdy nie powinien być stosowany bez konsultacji z lekarzem.

 Produkt sprzedawany przez kontrahenta angielskiego.

 

Skład w 100ml:

10g Strophanthus

49% alkohol

 

Dawkowanie :

Profilaktycznie 1-3 x dziennie 5 kropli

Doraźnie 6 x dziennie 5 kropli

*Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.