Promocja Olej magnezowy 100% 2000ml Oliwka - olejek magnezowy + 500ml gratis

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9807
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 113,90 zł

Olej magnezowy 100% 2500ml

Oliwka - olejek magnezowy

 

 

Olejek magnezowy – Zechstein

Składniki: chlorek magnezu (31 % MgCI2), woda (69 %)


Ingredients (INCI): Aqua, Magnesium Chloride

 

100 % Zechstein

Ten wyjątkowy olejek magnezowy pochodzi z sedymentacji chlorku magnezu z dawnego Morza Cechsztyńskiego, które wyschło przed około 250 milionami lat.

Na całym świecie Morze Cechsztyńskie uznawane jest za najczystsze i najbardziej naturalne źródło wysokowartościowego chlorku magnezu.

Uzyskiwany jest w Holandii z głębokości 1600 m i kontrolowany pod względem jakościowym przy pomocy ciągłych analiz.

Chlorek magnezu ma oleistą konsystencję poprzez swój wysoki stopień nasycenia, mimo że nie jest olejem w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Zastosowanie: codziennie w zależności od potrzeb nanosić na skórę, np. na mięśnie, stawy, nogi, ręce, plecy lub ramiona, następnie krótko masować.

Czas oddziaływania powinien wynosić przynajmniej 30 minut, następnie należy go zmyć wodą.
Może być stosowany także jako dodatek do kąpieli lub do moczenia stóp

OLEJEK MAGNEZOWY
Optymalne zaopatrzenie w magnez poprzez skórę
Magnez uczestniczy w ponad 300 podstawowych procesach w organizmie

Środek określany potocznie jako olejek magnezowy tworzy na skórze jedwabiście miękką warstwę, jednak nie zawiera tak naprawdę olejku. Jest to maksymalnie nasycony roztwór magnezu, tak zwana solanka, z liczącego 250 milionów lat wyschniętego morza w Holandii, Morza Cechsztyńskiego. Z punktu widzenia chemii jest to chlorek magnezu – heksahydrat i ważny składnik wody morskiej. Wysokiej jakości olejek magnezowy składa się w 31% z chlorku magnezu i w 69% z wody.

Warstwa chlorku magnezu znajduje się dziś na głębokości około 1600-2000 metrów pod ziemią, dzięki czemu jest chroniona przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska. Wyróżnia ją niezwykła czystość i jest uznawana za najbardziej wartościowe naturalne źródło chlorku magnezu.
Każda partia olejku magnezowego marki „Zechstein” poddawana jest analizie chemicznej. W ten sposób dokumentowane są czystość i jakość produktu.
Magnez uczestniczy w ponad 300 podstawowych procesach w organizmie. Jest ważny dla układów: trawiennego, oddechowego, wydalniczego, limfatycznego, rozrodczego, dla mięśni i szkieletu, dla przemiany materii, dla procesów wzrostu i regulacji wagi, cukru we krwi i poziomu cholesterolu. Organy takie jak wątroba, tarczyca, przytarczyce i nasze mięśnie, nerwy, naczynia … potrzebują magnezu. Magnez wpływa także na słuch, wzrok, ogólną sprawność, na zdrowie zębów, wspiera serce, układ krwionośny i nerwowy, uczestniczy w podziałach komórkowych. Żadna komórka nie jest w stanie wytwarzać zdrowych kopii bez udziału magnezu. Dlatego tak ważne jest ciągłe dostarczanie magnezu przez cały rok!

OPTYMALNE UZUPEŁNIANIE NIEDOBORU MAGNEZU
Dr. Sircus w swojej książce „Transdermale Magnesium-Therapie – gesund und vital mit Magnesium Öl“ opisał chlorek magnezu jako wspaniały, szybko działający i bezpieczny środek, a poprzez skórę „transdermalny“.
Dociera on poprzez skórę bezpośrednio do krwiobiegu i jest transportowany stąd bezpośrednio do komórek, układu limfatycznego, tkanek i kości.
Głównym miejscem magazynowania magnezu u osoby dorosłej są kości (52,9%), mięśnie (27%) i tkanki miękkie (19,3%).
Magnez dociera przez skórę znacznie szybciej i w bardziej specyficzny sposób do tkanek, mięśni i stawów, nawet jeśli są one bardzo słabo ukrwione z powodu występujących skurczy. Strawiony magnez ma trudności w odnalezieniu drogi do zwapnień tkanek i kości. Magnez zażyty doustnie wykorzystywany jest tylko w 30-50%,  ten przyjęty przez skórę w 100%.
Takie transdermalne stosowanie ma wiele zalet:
- lepsze przyswajanie przez skórę w przypadku niedoboru,
- optymalne wykorzystanie przez skórę w przypadku chorób żołądkowo-jelitowych,
- uniknięcie biegunki, która często występuje przy stosowaniu doustnym,
- bezpośrednie, miejscowe działanie w przypadku dolegliwości stawowych i mięśniowych.

Transdermalne zastosowanie olejku magnezowego może być wykorzystane w następujących przypadkach:
- choroby serca i układu krążenia, zaburzenia ukrwienia,
- choroby przemiany materii,
- stany zapalne, zużycie i skurcze narządów ruchu (zapalenie stawów, artroza, fibromialgia, zapalenia ścięgien, ischialgia, dolegliwości karku i pleców itp.)
- zespół niespokojnych nóg,
- infekcje o charakterze chronicznym i ostrym,
- choroby układu oddechowego,
- bóle głowy i migrena,
- zmęczenie, burnout, depresja,
- zaburzenia snu,
- osłabiony słuch i wzrok,
- problemy z dziąsłami,
- choroby skóry,
- stwardnienie rozsiane,
- osłabienie perystaltyki jelit,
- rany.
Wskazówki dotyczące stosowania olejku magnezowego:
Spray do ciała: nanieść na skórę lub na miejsce dotknięte schorzeniem – rano po wstaniu z łóżka i wieczorem przed pójściem spać
Kompresy: na zimno lub na ciepło w zależności od dolegliwości. Przy stanach zapalnych i świeżych ranach z obolałą lub nabrzmiałą tkanką należy stosować kompresy chłodne. W tym celu należy umieścić woreczek chłodzący na chustce zwilżonej olejkiem magnezowym – na kompresie magnezowym. W przypadku chronicznych, przeszywających bólów, skurczonych mięśni lub bólów pleców należy stosować ciepłą butelkę na kompres magnezowy.
Poza tym: dokładnie zwilżyć chustkę olejkiem magnezu i położyć ją na miejscu na ciele, następnie owinąć folią i nakryć suchym materiałem, pozostawić na czas do 3 godzin (albo nawet na całą noc).
Kąpiel stóp: codziennie wieczorem 100 ml olejku magnezowego z około 2-3 litami wody (37˚C) przez około 30 minut
Masaż olejkiem: masować olejkiem całe ciało w celu odprężenia
Jako środek do pielęgnacji skóry i dezodorant

TRANSDERMALNE ZASTOSOWANIE U ZWIERZĄT (PSÓW, KONI I KOTÓW)
Poprzez transdermalne wchłanianie organizm resorbuje znacznie więcej magnesu niż w przypadku przyjmowania doustnego (karmienia). Olejek magnezowy przyczynia się do regeneracji w przypadku obrzęków spowodowanych naciągnięciami i nadwyrężeniami oraz w przypadku nagłych ran i działa odprężająco bezpośrednio po nałożeniu, uspokaja i łagodzi bóle. Olejek magnezowy odpręża zmęczone i mocno nadwyrężone mięśnie i stawy po wyczerpującym treningu, turniejach itp. Może być stosowany także w przypadku artrozy i zapalenia stawów. Jest nieszkodliwy w przypadku polizania go przez zwierzę.
OSTRZEŻENIE
Olejek magnezowy może powodować u osób z wrażliwą skórą lekki świąd lub mrowienie skóry, które jest jednak całkowicie nieszkodliwe. Jednak należy unikać kontaktu z otwartymi ranami i oczami. W przypadku bezpośredniego kontaktu należy umyć dane miejsce wodą. Butelka z olejkiem magnezowym powinna być dobrze zakręcona. Olejku nie należy pić.Wskazówka: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się do oka zmyć dużą ilością wody. Przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze powyżej 5 °C w celu uniknięcia krystalizacji.

 

 

Uwaga. Unikać kontaktu z oczami w razie potrzeby płukać  dużą ilością wody. Przechowywać szczelnie zamknięty w temp. 5 °C w celu zapobiegania  tworzenia się kryształów. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.