Pokonaj mszyce - preparat z naturalnych orzechów piorących 5 kg

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10192
  • Producent: EcoVariant
  • Kod producenta: EV-052BIB5
  • Dostępność: Jest Jest
KUP NA STRONIE PRODUCENTA »

 

Doskonały szybko działający ekologiczny preparat na mszyce. ZERO CHEMII i ZERO KARENCJI.

Po zabiegu mszyce natychmiast przestają żerować na roślinach, a my możemy umyte warzywa i owoce natychmiast konsumować.

• Preparat jest w 100% naturalny i bezpieczny.

• Można stosować bez ograniczeń nawet przed zbiorem.

• Niedrażniący, nietoksyczny, biodegradowalny.

• Działa bardzo szybko i skutecznie na osobniki dorosłe szkodników roślin.

• Nie jest produktem biobójczym.

• Nieszkodliwy dla pszczół i ryb.

Działa odstraszająco na szkodniki: mszyce, wełnowce, przędziorki, mączliki - w stadium osobników dorosłych

Zastosowanie do ochrony roślin przed szkodnikami: warzyw, kwiatów, ziół, drzew i krzewów owocowych, zbóż, kukurydzy, buraków i ziemniaków.

Karencja: Preparat nie ma karencji. Umyte owoce i warzywa można spożywać po zabiegu.

Sposób stosowania i dozowanie: Stosować w formie oprysku lub zamgławiać. Starać się pokryć całą powierzchnie roślin. Przy dużej liczebności szkodników pierwszy zabieg wykonać preparatem bez rozcieńczania. Zabieg powtórzyć po wykluciu się nowego pokolenia za ok. 3-7 dni.  Przy pojawieniu się pierwszych nielicznych szkodników zastosować 20% roztwór. (200 ml wlać do opryskiwacza i uzupełnić do 1000 ml wodą). Zapobiegawczo stosować 5-10% rozcieńczenie

Ogólne zalecenia: Mieszać powoli z wodą by uniknąć piany. Na rośliny aplikować w wilgotnych warunkach i unikać zabiegów podczas nasłonecznienia. Nie mieszać z innymi środkami ochrony roślin. Systematyczne stosowanie "EM kompleks" zwiększa ochronę przed szkodnikami i pozwala zmniejszyć dawkę i ilość zabiegów preparatem "pokonaj mszyce". Nie należy mieszać z "EM kompleks", który zaleca się stosować nie wcześniej niż trzy dni po zabiegu preparatem "pokonaj mszyce".

Składnik czynny: Naturalna saponina z rośliny Sapindus Mukorossi otrzymana w procesie hydrolizacji nadkrytycznej.

Sposób działania: Preparat działa pośrednio, ale bardzo szybko. Rozprowadzony po roślinach jest nieakceptowalny przez szkodniki, prowadzi to do zaprzestania żerowania i zniechęca do zasiedlania roślin. Saponina mocno obniża napięcie powierzchniowe roztworu roboczego. Rozpływające się krople preparatu umożliwiają dokładne pokrycie całych roślin i penetracje trudno dostępnych miejsc nie zostawiając enklaw szkodnikom.

Przechowywanie: Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Zaleca się przechowywanie w temperaturze od 5 do 25 ̊C. Należy zużyć przed datą umieszczoną na opakowaniu.

Usuwanie odpadów: Pozostałą zawartość rozcieńczyć wodą i wylać do kanalizacji, wypłukaną butelkę umieścić we właściwym pojemniku do segregacji odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w gminie.

Bezpieczeństwo: Stosowany zgodnie z przeznaczeniem i w zalecany sposób jest bezpieczny, nie toksyczny, nie podrażnia oczu i skóry, ma neutralne pH. Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu dokładnie przemyć oczy wodą.