Ekstrakt , wyciąg z przywrotnika wg Marii Treben100ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9224
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 56,64 zł

Ekstrakt , wyciąg z przywrotnika  wg Marii Treben

100ml

 

Znakomicie nadaje się jako środek kąpielowy wolny od środków konserwujących

Przynosi ulgę w zaburzeniach miesiączkowych, upławach , chorobach podbrzusza i dolegliwościach okresu przekwitania. Nalewka z przywrotnika i krwawnika zmieszane w jednakowych ilościach regulują cykl miesiączkowy na początku dojrzewania płciowego u młodych dziewcząt. Przywrotnik ma działanie ściągające i gojące, używany jest także jako środek moczopędny, wzmacniający serce.

Nalewkę tę stosuje się zewnętrznie do nacierań. Roztwór wodny można stosować również do przemywania ran.

Przywrotnik Pospolity jest popularną rośliną w Polsce. Rośnie na łąkach, pastwiskach i brzegach lasów.
Jest niską byliną, która wytwarza kłącza zakończone różyczką liści. Posiada okrągławe liście oraz żółtozielone kwiaty, zebrane w luźnych wiechach.
Ziele przywrotnika stosuje się w kosmetyce i w lecznictwie, bo zawiera znaczne ilości garbników, związki mineralne, kwasy fenolowe, związki goryczkowe. Bardzo korzystnie działa na skórę - usuwa blizny po ranach, oparzeniach. Powoduje stopniowe zanikanie plam na skórze i przywraca jej odpowiednią elastyczność.
Kąpiel stosuje się do przywrócenia elastyczności skórze i odporności, zmniejszenia zmarszczek, blizn i plam. Można ją również stosować zamiast toniku lub jak okłady na twarz.

sklad: woda, alkohol, wyciąg z przywrotnika