Black Friday Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z liści damiany 100ml -50%

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8161
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 78,82 zł 39,41 zł
Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z liści damiany
Turnera diffusa
100ml

Damiana to gatunek krzewu z rodziny męczennicowatych występujący w Południowej i Środkowej Ameryce, na Karaibach oraz w południowej części Ameryki Północnej.

Ziele znane jest jako afrodyzjak stosowany do wzmożenia wydajności seksualnej mężczyzn. Pobudza ona produkcję męskich hormonów. U kobiet powoduje wzmocnienie libido oraz łagodniejsze przechodzenie miesiączek.

Liście Damiany wykazują działanie zwiększające poziom popędu seksualnego u kobiet i mężczyzn oraz poziom testosteronu u mężczyzn. Ponadto zwiększa libido i obniża napięcie przedmiesiączkowe. Posiada właściwości oczyszczające organizm z toksyn, wyrównujące poziom hormonów, wzmacniające organizm oraz występuje jako środek pomocny w przypadku bezsenności oraz w stanach depresyjnych.

Jest bardzo aromatyczna o specyficznym, intensywnym zapachu spowodowanym obecnością olejków eterycznych złożonych z cyneolu, cymolu i pinenu. W damianie wykazano obecność sporych ilości alkanoidów sterydowych, z których organizm może tworzyć hormony oraz inne potencjalne aktywnie składniki odżywcze (witaminy i minerały).

W medycynie ludowej współczesnej stosuje się przy wzdęciach, nieżytach oskrzeli z obfitą wydzieliną śluzową i ropną, mokrym kaszlu, zaflegmieniu gardła i oskrzeli; zespole jelita drażliwego.

Ponadto działanie naparu z liści Damiana ma na celu ogólne wzmocnienie organizmu. Dostępne na rynku liście Damiana składają się tylko i wyłącznie z naturalnych składników do których należą saponina, kwasy organiczne, żywica, sól mineralna i olejek eteryczny, także są bezpieczne dla zdrowia i nie ma przeciwwskazań do ich stosowania.


dawkowanie: 2 x dziennie 1 łyżeczka

Skład: alkohol 40%, liści damiany Do przygotowania 100ml nalewki użyto 25g suszu.