Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) dla kobiet (przywrotnik – krwawnik – pochrzyn) 100ml

  • Dodaj recenzję:
  • 7337
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 117,50 zł

Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) dla kobiet (przywrotnik – krwawnik – pochrzyn)

100ml

Te 3 zioła są odpowiedzialne za tworzenie DHEA (środka spowolniającego starzenie się). DHEA (dehydroepiandrosteron) jest wstępnym stadium żeńskich hormonów płciowych (estrogenów). W zielarstwie przywrotnik ma bardzo pozytywne działanie na organizm kobiety. Krwawnik stosowany jest od wielu lat z powodu swoich właściwości hemostatycznych i oczyszczających. Korzeń pochrzynu pobudza organizm do wzmożonej produkcji DHEA. Wielu badaczy przeprowadziło badania na temat DHEA i doszli do wniosku, że głównie kobiety w wieku średnim i podeszłym czerpią z tego korzyści. Doskonały dla kobiet w okresie klimakterium w przypadku uderzeń gorąca i potliwości.

W medycynie ludowej napar z przywrotnika stosowano przy przekwitaniu i bolesnych miesiączkach
Roślina przynosi ulgę w zaburzeniach miesiączkowych, upławach,chorobach podbrzusza i dolegliwościach okresu przekwitania. Wzmacnia serce, stosować go można przy ropiejących ranach i wrzodach. Wg Marii Treben, przywrotnik usuwa osłabienie kończyn i pomaga przy niedokrwistośc.

Krwawnik pobudza krążenie krwi, pomaga leczyć choroby spowodowane zaburzeniami krążenia, takie jak migreny, hemoroidy, owrzodzenia i zapalenia żylaków. Krwawnik został nazwany "ulubionym ziołem kobiet", ponieważ reguluje cykl menstruacyjny i łagodzi typowe objawy menopauzy, takie jak na przykład zmęczenie. Posiada również właściwości estrogenne.

Wild Yam (po polsku: Pochrzyn Dziki) to wieloletnia roślina trawiasta zawierająca fitoestrogeny. Fitoestrogeny, trafiając do organizmu kobiety razem z pokarmem, normalizują równowagę hormonów, regulują cykl miesiączkowy, zwalczają nieprzyjemności związane z menopauzą (klimakterium).

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, dobrze jest stosować nalewkę co najmniej 3 miesiące. Jedna butelka wystarcza na ok 4 tygodnie. Wyprodukowano przy użyciu tradycyjnych receptur alchemicznych (Paracelsus).


Sposób użycia:

 2 x dziennie 30 kropli rozcieńczonych wodą, po jedzeniu.

Składniki:
 Alkohol 65%, woda, przywrotnik, krwawnik pospolity, pochrzyn dziki.

Do przygotowania 100ml nalewki użyto 9g przywrotnika,  7g krwawnika i 9g pochrzynu dzikiego.