Myrrh - kadzidełko

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8902276506694
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 6,83 zł

Myrrh (mirra) - kadzidełko

 

Kadzidełko Myrrh – Mirra

Mirra to żywica pochodząca z drzewa kolczastego, rosnącego w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Była jednym z darów, który trzej królowie ofiarowali biblijnemu dzieciątku. To rodzaj wonnej żywica należącej do rodzaju balsamowców, o konsystencji scukrzonego miodu.

Ma bardzo przyjemny zapach i gorzki, korzenny smak. Zaś jej nazwa pochodzi od arabskiego słowa murr, które oznacza właśnie gorzki smak. 
Mirra, dzięki swym właściwościom, jest utożsamiana z energią żeńską. Jej aromat jest ciepły, balsamiczny, kojący, ziemski.
 
Mirra w starożytności była szeroko wykorzystywana w magii, medycynie, ceremoniach religijnych, oraz dla wywołania emocjonalnego i umysłowego błogostanu. Egipskie określenie mirry „bal” oznacza „wypędzić niestabilność, szaleństwo”. Tak długo jak istniało imperium egipskie, tak długo mirra była najcenniejszą rzeczą jaką człowiek mógł posiadać. 
W Starym Testamencie zawarta jest receptura olejku do namaszczania, którego głównym składnikiem jest mirra. Żydowskie kobiety często wykorzystywały mirrę w rytuałach oczyszczających. 
  
Od starożytności mirra była ceniona jako lekarstwo m.in. na dolegliwości kobiece oraz depresje. W zakresie ludzkiej aury mirra pomaga zintegrować wypierane przez nas stany emocjonalne, oczyszcza ciała subtelne, odżywia duszę i przygotowuje grunt na przyjęcie duchowej esencji. 

 

Sposób użycia: Zapal kadzidełko małym płomieniem. Zdmuchnij płomień. Kadzidło będzie się tlić przez 40-60 minut.

Zawartość: 20 kadzidełek - patyczków