Mydełko dla dzieci ŻÓŁWIK 50g sdm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8286
  • Producent: Savon du Midi
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 11,52 zł

MYDŁO DLA DZIECI

ŻÓŁWIK

 

NATURALNE MYDŁA MARSYLSKIE

Savon de Marseille

„Tam, gdzie rosną gaje oliwne, jest również MIDI”.

Tę prostą i jednoznaczną definicję dla MIDI stworzył francuski botanik Louis Emberger z Uniwersytetu Montpellier, wskazując na ojczyznę drzewek oliwkowych, których olej jest źródłem „Savon de Marseille”, najsłynniejszego mydełka francuskiego o długoletniej tradycji.

Na ziemi oliwnej ”Terre d’oliviers” rozwinął się znaczny handel tym produktem. Pierwsze manufaktury mydlane, produkujące słynne „Savon de Marseille”, powstały już w roku 1578 w Marsylii. Ludwik XIV, król słońca, jako pierwszy określił etapy produkcji mydła.

Do produkcji mydła po dzień dzisiejszy stosuje się oliwę z oliwek, olej palmowy oraz kokosowy. Oleje roślinne zmieszane z wodorotlenkiem sodu gotuje się w ogromnych kotłach w temp. 120ºC. Po wypłukaniu z soli, pozostawia się na 48-godzinne suszenie. Na koniec mydło tnie się na bloki i dodaje różne domieszki.

Do produkcji mydła wykorzystuje się oleje roślinne pochodzące z upraw kontrolowanych biologicznie (kbA). Podstawą szczególnej jakości naszych mydeł jest wyjątkowe połączenie oleju palmowego, kokosowego oraz oliwy z oliwek.

Mydełka dla dzieci - Croc’odile de Nimes i Pesca Luna

Mydła Karite od Savon du Mundi są wytwarzane we francuskiej Prowansji. Po procesie zmydlania, dodaje się masło Karite (masło Shea) i w zależności od rodzaju mydła można wkomponować miód, perfumy lub olejki eteryczne.

Nasze mydła są produkowane w niewielkiej manufakturze zgodnie z przekazywaną z pokolenia na pokolenie wiedzą i recepturą. Głównie ręczna produkcja mydeł przekłada się na wysoką jakość delikatnego, natłuszczającego produktu. Żadne z naszych mydeł nie zawiera tłuszczy zwierzęcych.

 

Pesca Luna - Mydełko „ryba” stworzono na bazie kompozycji oleju palmowego, kokosowego oraz oliwy z oliwek. Dodatek oleju Monoi-Tiare z Tahiti zapewnia odpowiednie natłuszczenie skóry, zaś dodatek aromatu gardenii nadaje niepowtarzalny egzotyczny zapach mydełka

INCI; Sodium palmate,sodium cocoate, aqua, sodium olivate ,cocos nucifera , perfum, butyrospermum parikii,glycerin,sodium chloride,sodium thiosulfate,tocopherol,rosmarinus officinalis Lear extract,helianthus annuus seed oil , benzyl benzoate , citronellol , Ralpha isomethyl ionone , geraniol , hexyl cinnamal , hydroxycitronellal,linalol , amylcinnamal, benzylsalicytat, limonene , benzyl alkohol,amylcinnamylalcohol,eugenol, cytral,isoeugenol, farnesol.

Termin przydatności : 12 miesiecy od daty produkcji. (mydełko wchodzące na magazyn posiada datę produkcji nie starszą jak 2-3 tygodni).

Made in France

 

UWAGA! Z firmą SAVON DU MIDI posiadamy umowę wyłączności na Polskę ,

każda sprzedaż może się odbywać tylko i wyłącznie za Naszym pośrednictwem.

Sprzedaż produktów SAVON DU MIDI jest pod ścisłą kontrolą prawną i nadużycia

będą ścigane prawnie.