Masło Shea Karite PREMIUM BIO

  • Dodaj recenzję:
  • 6572
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 8,74 zł

Masło SHEA – KARITE

– (Masłosz w j.polskim) NIERAFINOWANE

 

PREMIUM 

 

 

 

*************

100% NATURALNE MASŁO SHEA

POSIADAMY W SPRZEDAŻY MASŁO SHEA W DWÓCH KLASACH JAKOŚCI

BIO  I  PREMIUM

 

QUALITY STANDARD

 JEST  MASŁEM O WYSOKIEJ JAKOŚCI  I EFEKTYWNOŚCI  70-85 WEDŁUG KLASYFIKACJI AMERYKAŃSKIEGO INSTYTUTU MASŁA SHEA.

POCHODZI Z UPRAW  I  PRZEROBU  SUROWCA NA MASŁO Z TERENU GHANY I BURKINA FASO. MASŁO TO JEST SŁOMKOWO- BEŻOWEGO KOLORU I BARDZIEJ TWARDE.

 

QUALITY  BIO

JEST PRODUKTEM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI  I EFEKTYWNOŚCI 85+ WEDŁUG KLASYFIKACJI AMERYKAŃSKIEGO INSTYTUTU MASŁA SHEA

POCHODZI ZE ZBIORÓW ORZECHÓW DZIKO ROSNĄCYCH DRZEW.

MA TO BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZAWARTOŚĆ  VITAMINY E , A , ALANTONINY ORAZ

NIEWYMYDLAJĄCYCH SIĘ FRAKCJI  , KTÓRE TO  WPŁYWAJĄ  NA  DZIAŁANIE MASŁA SHEA NA NASZĄ SKÓRĘ  .

************************************************* 

Certyfikat jakości jak i zawartośći chemicznej do wglądu .

 

Masło SHEA  jest to tłuszczowy wyciąg z  nasion drzewa SHEA, które rośnie głównie w krajach Afryki półpustynnego pasa Sawanny .

Orzechy drzewa dojrzewają na drzewie . Masło SHEA  jest całkowicie produkowane ręcznie „hand made” , począwszy od zbierania orzechów SHEA po ugniatanie i  przygotowywanie do sprzedaży.

 

Nasze masło SHEA jest całkowicie naturalne , bez  dodatków związków silikonowych , syntetycznych konserwantów , barwników , substancji zapachowych.

 

NASZE MASŁO SHEA JEST NIERAFINOWANE !

Na czym polega rafinacja . Orzechy SHEA zbiera się w ogromne pojemniki i gniecione w jedną wielką  masę. Następnie transportowane do fabryki gdzie przy temperaturze 150 stopni rafinowane. Przy ej temperaturze  masło  SHEA  paruje a następnie przez system chłodzący prowadzony i kondensowany jako masa biała o neutralnym zapachu. Przy tego typu obróbce dodaje się chemiczny rozcieńczacz HEXAN , zwiększa się wtedy masa uzyskiwanego produktu jednocześnie zmniejsza się cena . Wobec powyższego

Masło SHEA jest poddawane silnym kontrolom jakości , na które posiadamy CERTYFIKAT.

 

Na pytanie czy jest to produkt BIO odpowiadamy:

Wszystkie drzewa SHEA rosną w dzikich rezerwatach. Nigdzie na Świecie nie spotkamy plantacji drzew SHEA , gdyż było by to zupełnie nieopłacalne z uwagi na póny czas owocowania drzew od momentu ich posadzenia , a mianowicie ok. 20 lat. Masło SHEA BIO nie istnieje , nie ma więc plantacji by można je było obłożyć w takim przypadku przewidywaną  prawna kontrolą.  Masło SHEA może być tylko i wyłącznie produktem czystym i nie rafinowanym , a jest to podyktowane tylko i wyłącznie procesem produkcji.

 

Masło SHEA produkowane jest w GHANIE i BURKINA FAZO, przez związek „sprawiedliwego handlu”.

Ma to na celu strukturę zakupów  u producentów co zmniejsza ubóstwo. Jest to wspaniały projekt dający przede wszystkim dochody najbardziej biednym producentom

 

Produkcja ręczna masła SHEA jest dodatkowym aspektem wpływającym na wartości odżywcze i terapeutyczne produktu. Masło SHEA posiada zadziwiające właściwości uzdrawiania dolegliwości w tym uszkodzenia skóry , swędzenie , rany skórne itd.

Zawiera składniki odżywcze  , nawilżające i pielęgnujące skórę.

 

Według amerykańskiego instytutu SHEA BUTTER , właściwości te są bardzo uzależnione od tego w jaki sposób jest pozyskiwane , jego czystość i brak dodatków chemicznych jak i brak rafinacji.

Stosowane jest przy suchości , szorstkości skóry , nadmiernych zmarszczkach , świądzie , zapobieganiu pęknięć , alergiach skórnych , bólach mięśni , wypryskach , zapaleniach skóry , innych uszkodzenia spowodowanych przez nadmierne ciepło. Bardzo powszechnie przyjęło się stosowanie masła w zapobieganiu przed pęknięciami skórnymi ciąży , jako ochrona przed ujemnymi wpływami pogodowymi  .

Czyste nie rafinowane masło  posiada beżowo – złoty kolor , i naturalny charakterystyczny zapach , który po zastosowaniu na skórę po 10-20 minutach znika. Masło SHEA można mieszać z innym olejem roślinnym lub olejkiem eterycznym , straci wtedy swój mocny zapach.

Zastosowanie masła SHEA jest bardzo szerokie i ujęte w publikacjach prasowych , książkach i portalach internetowych.

By masło można było użyć do smarowania ciała , należy ogrzać je w kąpieli wodnej lub po prostu w dłoniach .

Masło należy przechowywać w lodówce lub chłodnej części mieszkania. Wahania temperatur maja wpływ na stan fizyczny produkty , lecz nie mają wpływu na jakość produktu.

 

Stosowanie; Dokładny opis stosowania znajduję się na ulotce przy produkcie