Liście neem przeciwpasożytnicza - nalewka 50ml -70%

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10041
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 19,00 zł 5,70 zł

Nalewka z liści neem przeciwpasożytnicza

50ml

 

 

Co to jest NEEM?
Neem zwany także miodlą indyjską jest rodzimym drzewem występującym w klimacie podzwrotnikowym i tropikalnym jak Birma, Indie.

Historia
Historia Miodli Indyjskiej sięga czasów starożytnych cywilizacji doliny Indusu, wczesne ślady odnaleźć można także w praosadach Harapa i Mohendżo-Daro na terenie dzisiejszego Pakistanu. Miodla stosowana była do kąpieli noworodków, w celu ochrony przed ugryzieniami owadów oraz ochrony wielu roślin ze względu na właściwości owadobójcze, znalazła również liczne zastosowania w schorzeniach skórnych. Miodla Indyjska może żyć do 200 lat i dorasta do ok. 15 m wysokości. Roślinę modli wykorzystuje się niemal w całości: nasienie, liść, kora, owoc, gałązki, korzeń, ziarno, kwiat. Miodla Indyjska wykazuje liczne właściwości lecznicze. Od wieków znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej.

Właściwości lecznicze Miodli Indyjskiej
Miodla Indyjska stosowana jest w produkcji wielu preparatów naturalnych, nie wykazuje żadnych efektów ubocznych w przeciwieństwie do preparatów stosowanych w medycynie współczesnej allopatiantyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybiczne, przeciwpasożytnicze, hipoglikemiczne, plemnikobójcze, moczopędne, przeciwnowotworowe itd.

Neem skutecznie zwalcza choroby zapalne skóry. Łagodzi pieczenie, infekcje, wypryski, łuszczenie skóry, krwawienie, objawy trądziku, pokrzywki, grzybicy i świerzbu. W formie olejku skutecznie leczy infekcje bakteryjne i grzybiczne (zwłaszcza dzięki dużej zawartości azadirachtyny), a także działa odstraszająco na komary.

W przypadku zakażenia świerzbem należy smarować zainfekowaną skórę olejkiem oraz robić okłady ze sproszkowanej kory neem — w postaci pasty powstałej z zalania proszku naparem z liści.

Każda część Miodli znajduje zastosowanie w lekach i tym sposobem jest szeroko wykorzystana w skali przemysłowej.

Liście zarówno nieprzetworzony, jak i ekstrakt z liści wykazują działanie metaboliczne w zaburzeniach wagi, problemach skórnych, zaburzeniach przewodu pokarmowego, pasożytach jelit oraz wrzodach. Ekstrakty z liści pomagają w leczeniu nerwobóli i bóli mięśni. Działają jak detoks — usuwają toksyny, oczyszczają krew, usuwają wolne rodniki. Zewnętrznie pomagają w leczeniu skóry, trądziku, owrzodzeń, ospy, trudno gojących się ran. Nalewka działa przeciwpasożytniczo, przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie.

Dawkowanie: 2 x 30 kropli, tradycyjnie spożywane z herbatą (dodać do gorącej, niewrzącej wody)

Skład: alkohol 40%, liści neem. Do przygotowania 100ml nalewki użyto 25g liści.