Książka - Cała prawda o cholesterolu

 • Dodaj recenzję:
 • 7671
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 26,00 zł

 

Dr Sandra Cabot, Margaret Jasinska
Cała prawda o cholesterolu
 Ta książka wzbudza kontrowersje! Niektórzy mogą nawet wpaść przez nią w złość! Tym niemniej wszystkie informacje, na których bazuje, zostały odpowiednio udokumentowane. A zatem wszelkie zawarte w niej zalecenia opierają się na solidnych fundamentach wiedzy z zakresu dietetyki. Trzeba mieć odwagę, żeby napisać kontrowersyjną książkę podważającą głęboko zakorzenione konwencjonalne praktyki medyczne, które się obecnie stosuje. Znajdziesz w niej wiele rewolucyjnych informacji będących opiniami autorek, Sandry Ca-bot i Margaret Jasinska, z którymi z pewnością nie zgodziłby się twój własny lekarz, podobnie jak firmy farmaceutyczne i czasopisma medyczne. Innymi słowy ta książka zawiera treści „wywrotowe", ale bez wątpienia może uczynić wiele dobrego dla umysłu i ciała. Autorki kierują ją do osób, które potrafią patrzeć w szerszej perspektywie. Dlatego:

 • jeśli nie czujesz się dobrze, mimo że bierzesz leki obniżające poziom cholesterolu,
 • jeśli odczuwasz skutki uboczne leków obniżających poziom cholesterolu, które pogarszają jakość twojego życia,
 • jeśli zażywasz leki obniżające poziom cholesterolu, które nie skutkują w zakresie kontroli objawów lub czynników ryzyka rozwoju choroby,
 • jeśli narasta w tobie niepokój o długofalowe konsekwencje działania leków, które zażywasz,
 • jeśli zażywasz leki i nie masz wystarczających informacji o tym, jak działają w twoim organizmie,
 • jeśli przypuszczasz, że może istnieć równie skuteczny, ale bardziej naturalny i potencjalnie bezpieczniejszy, alternatywny sposób kontrolowania czynników ryzyka rozwoju chorób układu krążenia,

możesz zastanowić się nad zmianą programu leczenia, do którego się stosujesz, i tylko na tym zyskać. Sam fakt, że postanowiłeś przeczytać tę książkę, świadczy o tym, że nie akceptujesz biernie wszystkiego, że jesteś inteligentną, świadomą osobą, która pragnie sprawować kontrolę nad własnym zdrowiem. Należą ci się gratulacje, ponieważ twoje zdrowie jest największym skarbem, który trzeba chronić.

Stwierdziłam, że wiele osób, które szczególnie cenią sobie rodzinę i swój dorobek, często nie zdaje sobie sprawy ze skutków ubocznych związanych z produktami, które każdego dnia wpływają na funkcjonowanie organizmu - żywności, środków chemicznych i lekarstw. Znaczna część moich pacjentów nie ma pojęcia, jak działają leki, które zażywają, i nigdy nie zadała sobie trudu, żeby dowiedzieć się, jakie są ich skutki uboczne. Przypuszczam, że większość ludzi woli wieść spokojne życie, zamiast rzucać wyzwanie specjalistom, podważać ich opinie i naruszać ich status quo. Co więcej, wielu z nas ma za dużo na głowie, żeby jeszcze poświęcać czas na wyszukiwanie WSZELKICH potrzebnych nam danych. Dodatkowo całą sprawę komplikuje to, że dosłownie zewsząd, a głównie z Internetu, docierają do nas informacje, które mogą wprowadzać w błąd, być sprzeczne i nie zawsze wiarygodne. Dotyczy to zwłaszcza tych sytuacji, kiedy ktoś chce nakłonić nas do zakupu danego produktu. Bo jak tu wierzyć osobie, której jedynym celem jest zysk?
Razem z Margaret Jasinską przez wiele lat miałyśmy do czynienia z medycyną kliniczną i prowadziłyśmy badania naukowe. A zatem możemy podać wiarygodne i obiektywne fakty, które pozwolą zrozumieć oraz zgłębić zagadnienia dotyczące cholesterolu. Ciężko pracowałyśmy nad tą książką, starając się jasno omówić wszystkie kwestie, aby jej lektura sprawiała ci przyjemność. Temat cholesterolu jest bardzo skomplikowany, a mimo to przez ostatnie 20 lat traktowano go w zbyt uproszczonym lub powierzchownym ujęciu. Poza tym towarzyszy mu nieustanny strach o ataki serca i udary oraz zyski rzędu miliardów dolarów, co pozwala nam przypuszczać, że wiele zainteresowanych osób wyraża i będzie wyrażać ściśle określone, pełne emocji opinie w tej kwestii. Nie napisałyśmy tej książki, aby nakłonić kogokolwiek do podzielania naszego punktu widzenia. Chcemy natomiast pokazać, jak wielka siła drzemie w dietetyce.