Kłącze tataraku 100g Wzmocnienie-20%

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7400
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 14,74 zł 14,74 zł
Kłącze tataraku
100g 
Surowiec zielarski o właściwościach ogólnie wzmacniających.Kłącze tataraku ma silny, aromatyczny zapach oraz gorzki smak. Zawiera m.in. olejek eteryczny o swoistym, bardzo miłym zapachu (a w nim: azaron i geraniol), ponadto gorycze (akoryna i akoretyna) i garbniki. Obfituje w witaminę C i sole mineralne. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, moczo- i żółciopędne, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego, przeciwzapalne, ściągające i łagodnie przeciwbólowe.

Działa krwiotwórczo, moczopędnie, nieco napotnie, łagodzi bóle menstruacyjne i dolegliwości kostne, uspokaja, działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, goi wrzody, jest środkiem przeciw robacznym, wiatropędnym, insektycydem, wpływa na wydzielanie śliny i soku żołądkowego, wzmacnia wydzielanie żółci, działa rozkurczowo na drogi moczowe i żółciowe. Stosowany zewnętrznie na skórę głowy działa przeciwzapalnie, ściągająco i bakteriobójczo.


Tatarak może być również użyteczny w leczeniu stanów zapalnych dziąseł, bólów zębów, w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Kłącze tataraku bywa używane do żucia przy bólach zębów.
Odwary z tataraku należy używać w przypadkach łupieżu do wcierania w skórę głowy.


Stosowanie: 1 łyżeczkę kłącza zalać przegotowaną wodą o temperaturze 96 st. C. Zaparzać pod przykryciem 10-15 minut. Pić 1-2 razy dziennie.