Ghassoul Marokańska glinka Rhassoul

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 6884
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 8,78 zł 7,01 zł

GLINKA MAROKAŃSKA GHASSOUL

200g, 400g - kruszywa 


Ten gliniasty minerał składa się głównie z krzemianu magnezu oraz występują w nim także tlenki żelaza,m glinu, sód , potas , wapń i inne cenne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry.
Glinka Rhassoul odmładza skórę , spłyca zmarszczki.Doskonale sprawdza sięw pielęgnacji skóry wrażliwej, łojotokowej , płytko naczyniowej,atopowej i trądzikowej.

Ghassoul- co to jest?

Glinka jest stosowana w Maroko i Tunezji już od stuleci. Wykorzystuje się ją  jako naturalny środek pielęgnujący włosy, cerę i ciało oraz jako środek myjący do ciała. Ghassoul składa się w głównej mierze z magnezu i krzemu, jak również z żelaza, wapnia i potasu. Słowo Ghassoul (wymawiamy  Rassoul) pochodzi z języka arabskiego i oznacza w dosłownym tłumaczeniu ”mycie się”. Chodzi o jeden z minerałów- glinkę kopalną- która jest wydobywana z pokładów w Górach Atlas w Maroko. W tym kraju często mylnie określa się glinkę mianem lawy

 Ghassoul- jak działa?

W przeciwieństwie do tradycyjnie produkowanych mydeł i szamponów Ghassoul nie zawiera dodatku tenzydów, służących jako emulgatory, środków konserwujących, aromatyzujących i barwiących. Produkty zawierające tenzydy wraz z brudem zmywają cały tłuszcz zgromadzony na skórze. Jest to przyczyną przesuszenia skóry i prowadzi jednocześnie do ciągłego przetłuszczania się skóry, efektem wizualnym są wiecznie przetłuszczające się włosy. Ghassoul czyści w zupełnie inny sposób. Dzięki wyjątkowemu zestawieniu składników glinka charakteryzuje się wysoką chłonnością i zdolnościami elektrostatycznymi. Wiąże tylko nadmierne ilości tłuszczu pojawiającego się na skórze oraz różne cząstki zanieczyszczające naszą skórę, które są następnie łatwo usuwane wraz z wodą. Ghassoul pozostawia na skórze naturalny film ochronny. Myjąc głowę środkiem zawierającym glinkę kopalną zapobiegamy przetłuszczaniu się włosów.

 Ghassoul – jak stosować?

kruszywo  zalać taką ilością wody, aby uzyskać ziemistą półpłynną papkę (na 2 łyżeczki Ghassoul- około 5 łyżeczek wody). Pozostawić na krótką chwilę do napęcznienia. Nanieść papkę na mokre włosy, delikatnie wmasowywać, po chwili zmyć ciepłą wodą (ilość papki zależy od długości włosów). Taką płynną papką należy myć włosy i/lub całe ciało. Gotową mieszankę nanosimy bezpośrednio na skórę, rozprowadzamy na całe ciało, a po umyciu zmywamy ciepłą wodą.

peeling, maseczka na twarz, kuracja do włosów, odprężenie całego ciała
Glinka zawarta w maseczce do twarzy i peelingu usuwa zanieczyszczenia i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Ghassoul jako kuracja do włosów może pozostawać na nich nawet przez dłuższy czas. Aby zrelaksować przemęczone ciało należy nanieść papkę z glinki na około 5 minut. Ghassoul jest więc czymś więcej niż tylko alternatywą dla konwencjonalnych produktów pielęgnacyjnych. Dodatkową zaletą jest jej naturalne pochodzenie. Nasza glinka kopalna charakteryzuje się najlepszą jakością, gdyż jest pozyskiwana ze sprawdzonych źródeł. 

Zalety  Ghassoul

Nadaje się do każdego typu skóry i włosów, gdyż nie zawiera środków drażniących, oczyszcza łagodnie, ale całkowicie.

Jest w pełni przyjazna środowisku, gdyż nie zawiera tenzydów, emulgatorów, środków konserwujących, aromatyzujących i barwiących. Produkt jest w 100% biodegradowalny i posiada nieograniczoną trwałość. Włosy pielęgnowane Ghassoul są lśniące, sprężyste oraz zwiększają swoją objętość. Dzięki Ghassoul zmniejsza się konieczność częstego mycia włosów, gdyż nie przetłuszczają się one już tak często jak przed kuracją. Produkt nie podrażnia skóry ani oczu.

Czysty mikrobiologicznie.

Nasz produkt może być stosowany przez osoby wrażliwe i alergików.

 MADE IN MAROKO