Piołun jednoroczny cięty 100g

  • Add feedback:
  • Code: 9177
  • Availability: Exists Exists
  • szt.
  • 26.00 zł 13.00 zł

Piołun Jednoroczny

100g

 

Bylica roczna (łac. Artemisia ánnua) – piołun jednoroczny, zioło jednoroczne

Amerykańscy onkolodzy wraz z bioinżynierami z Uniwersytetu w Waszyngtonie oświadczyli, że w końcu znaleźli sposób na niemal całkowite zniszczenie komórek nowotworowych.

Według badań zawarte substancje w roślinie niszczą komórki raka nawet do 98%. Twierdzi się, że na proces niszczenia komórek wystarczy 16 godzin! Zaletą ziela jest to, że nie niszczy zdrowych komórek.

Tomikasu Sasaki profesor chemii na Uniwersytecie Washington opisał działanie związku:”trafienie bombą w samo epicentrum komórki nowotworowej.” Jest to niewiarygodne, że ta roślina może zwalczyć raka. Twierdzi się, że połączenie rośliny z żelazem daje możliwość całkowitego wyleczenia choroby. Można ograniczyć rozwój komórek nowotworowych w płucach o 28%. Połączenie piołunu i żelaza został już przetestowany na szczurach – związek całkowicie zwalczył raka.

Badacze z Uniwersytetu Waszyngtona odkryli, że roślina od wieków stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej, a od niedawna także, jako środek przeciwko malarii, może być potężnym lekiem antynowotworowym, o wiele skuteczniejszym niż stosowana dotychczas chemioterapia, powodującym znacznie mniejsze skutki uboczne.

Rośliną tą jest bylica roczna, Artemisia annua. Jest znana chińskiej medycynie od 2000 lat, a w wielu krajach Azji traktuje się ją jak jarzynę i jada w postaci sałatek. Od kilku lat pozyskuje się z niej także artemizynę — związek, który okazał się skutecznym lekiem przeciwko malarii, zastępującym chininę i pochodne, na które pasożyty wywołujące tę chorobę zdążyły się uodpornić.

Obecnie zespół uczonych stwierdził, że ten medykament, stosunkowo tani i łatwo dostępny, zaopatrzony w dodatkowy związek chemiczny może niszczyć tkanki niektórych nowotworów ze skutecznością wiele razy przewyższającą stosowane dotychczas leki, przy znikomych efektach niepożądanych dla organizmu.

Podczas stosowania chemioterapii największym problemem jest opracowanie metody na dostarczenie leku (będącego w gruncie rzeczy trucizną dla komórek) jedynie do komórek nowotworowych, a oszczędzenie zdrowej tkanki.

Artemizyna jest wprowadzana do komórek nowotworowych metodą konia trojańskiego. Komórki te mnożą się niepowstrzymanie, a to oznacza, że potrzebują między innymi dużych ilości żelaza. Otrzymują je z organizmu. A ponieważ duża ilość jonów żelaza jest toksyczna, komórki tkanki mające na nie zapotrzebowanie tworzą na swojej powierzchni specjalne białka sygnałowe, które są dla organizmu rodzajem ogłoszenia — tu potrzebne jest żelazo! Organizm dostarcza wtedy niezbędny składnik, bezpiecznie opakowany w specjalne białko, niczym kontener. Komórka absorbuje ów pojemnik i dysponuje potrzebnym jej żelazem.

Badacze wykorzystali fakt, że artemizyna, która występując samotnie i tak jest efektywniejsza od innych leków chemioterapeutycznych, zabijając około 100 komórek nowotworowych na każdą zniszczoną zdrową komórkę, w obecności dużych ilości żelaza staje się toksyczna.

Naukowcy zaopatrzyli jej cząsteczki w związek chemiczny, mający zdolność przyłączania się do białka oznaczającego zwiększone zapotrzebowania na żelazo na powierzchni komórki. W efekcie komórka nowotworowa absorbuje całą przesyłkę — białkowe opakowanie, żelazo i artemizynę, która w obecności żelaza uwalnia ogromne ilości zabójczych wolnych rodników. W ten sposób łapczywe zapotrzebowanie na żelazo komórek nowotworowych obraca się przeciwko nim.

Naukowcy przypuszczają, że ponieważ cechy wykorzystywane przez stworzony przez nich lek są generalnie charakterystyczne dla komórek nowotworowych, lek ten może mieć zastosowanie w zwalczaniu niemal każdego rodzaju nowotworu. Na razie przetestowano go z ogromnym powodzeniem w warunkach laboratoryjnych przeciwko leukemii, nowotworom piersi i prostaty..

Trzeba pamiętać o tym, że do powstania choroby jaką jest rak duże znaczenie ma dieta, mała ilość spożywanej wody, negatywne nastawienie do świata i brak ruchu.Piołun na żołądek i kłopoty menstruacyjne

Piołun sprawdza się przede wszystkim w dolegliwościach ze strony układu pokarmowego. Pomaga przy niestrawności, wszelkiego rodzaju nieżytach żołądka, przy objawach wskazujących na nieprawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, np. gdy występuje zgaga, wzdęcia, uczucie ciężaru w żołądku, odbijanie. Stosuje się go również w przypadku kłopotów z wątrobą i woreczkiem żółciowym, bo pomaga odprowadzać żółć do dwunastnicy.

Dzięki specyficznemu smakowi pobudza apetyt, przyspiesza też przemianę materii. Znany jest również ze swoich oczyszczających właściwości, dlatego polecany jest przy łagodnych dolegliwościach związanych z układem moczowym.

Piołun wykorzystuje się także do uregulowania cykli menstruacyjnych (kiedyś nazywano go nawet zielem panieńskim). Stosuje się go również wspomagająco w kuracji przeciwpasożytniczej. Systematycznie pity napar pomaga zwalczać pasożyty przewodu pokarmowego (m.in. glisty ludzkie, nicienie czy owsiki). Natomiast po przestudzeniu można też go stosować zewnętrznie (lub użyć gotowego olejku piołunowego). Delikatnie wciera się go w skórę w przypadku kaszlu, a także, gdy mamy do czynienia z wszawicą i świerzbem.

Piołun: napar lub odwar

W celach prozdrowotnych najlepiej stosować napar z piołunu. Jedną jego łyżeczkę należy wsypać do szklanki i zalać wrzątkiem. Parzyć 20, nawet 30 minut, następnie odcedzić i pić pół łyżeczki, maksymalnie łyżeczkę trzy razy dziennie. Do naparu można dodać trochę cukru lub miodu, bo piołun jest dość gorzki w smaku. Można też przygotować odwar w określonej proporcji - na jedną, dwie łyżeczki piołunu przypada jedna szklanka wody. Doprowadzić do wrzenia, gotować ok. pięciu minut, następnie przestudzić i odcedzić. Odwar można stosować zewnętrznie.

 

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.

 

Nie stosować długotrwale. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Zamieszczone na stronie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.