Cynamon cejloński mielony-50%

  • Add feedback:
  • Code: 7357
  • Availability: Exists Exists
  • szt.
  • 6.40 zł 3.20 zł
  • Out of stock
Cynamon cejloński mielony

(Cinnamomum verum, Cinnamomum ceylanicum)

50g
100g,
Cynamon cejloński jest znacznie szlachetniejszy od cynamonu cassia. Poza walorami smakowymi (jest słodszy i bardziej aromatyczny) charakteryzuje się mniejszą zawartością kumaryny, która spożywana w dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na organizm.  Cynamon cejloński zawiera kumaryny duzo mniej, a do tego jest to źródło manganu, błonnika, żelaza i wapnia. Spożywanie cynamonu w ilości 1/2 łyżeczki dziennie obniża poziom złego cholesterolu LDL. Wg badań opublikowanych w dzienniku medycznym z Diabetes Care cynamon regulację poziomu cukru we krwi, dawka terapeutyczna to 1/4-1 łyżeczki cynamonu dziennie. Poza tym cynamon działa grzybobójczo, antynowotworowo, poprawia koncentracje, zmniejsza bóle stawów.

Cynamon to jedna z roślin o największej zawartości przeciwutleniaczy wyrażonej wskaźnikiem ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity, pojemność antyoksydacyjna w próbkach biologicznych). Warto dodawać go do potraw w celu wzbogacenia smaku oraz z powodu cennych właściwości leczniczych.

Jedną z korzyści, które oferuje nam cynamon, to zbawienny wpływ na chorych na cukrzycę typu 2 (tę, która wpływa na reakcję organizmu wobec insuliny, co powoduje wzrost poziomu cukru we krwi).

Jedna filiżanka naparu dziennie pomaga uregulować glukozę w organizmie. Najlepiej działa pijany na czczo

Rola, którą odgrywa w leczeniu cukrzycy, przynosi też rezultaty tym, którzy chcą stracić na wadze. Jedząc więcej niż potrzeba, trzustka przyspiesza produkcję insuliny, która wpływa na magazynowanie glukozy w organizmie.Cynamon wspomaga nasz układ trawienny. Odtłuszcza żołądek i zapobiega jego owrzodzeniu. Działa też przeciwwymiotnie i redukuje gazy. Można powiedzieć, że sprawia – wspierając działanie soków żołądkowych – że pokarmy są trawione dużo skuteczniej.

Skutecznie kontroluje biegunki i wpływa na ruchy jelitowe. Dlatego też jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na zespół jelita drażliwego. Wszystko to dzięki temu, że zawiera duże ilości błonnika, żelaza i wapnia.