EKObalzam Stop bólowi, Antyreumatyczny 50ml

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 10031
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 115,00 zł

Pożegnaj się z bólem stawów, kręgosłupa i mięśni!

Pojęcie reumatyzm każdego dnia jest odmieniane przez wszystkie przypadki w artykułach, na portalach lekarskich, w czasopismach, dyskusjach lub w internecie, w poczekalni szpitalnej czy na przystankach autobusowych. Na reumatyzm cierpi co setny człowiek na naszej planecie i około 95% ludzi po 65 roku życia. Jednak zalążek tej podstępnej choroby zaczyna kiełkować w naszym ciele o wiele wcześniej. O co właściwie chodzi? Mówiąc najprościej, reumatyzm to zapalenie stawów.

Badania dowodzą, że reumatyzm należy do najbardziej rozpowszechnionych chorób i jest najczęstszą przyczyną niezdolności do pracy. Medycyna rozróżnia około 200 rodzajów lub typów reumatyzmu, ich wspólnym mianownikiem jest jednak ból, opuchlizna i ograniczenie ruchomości. Podstawowy podział to choroby reumatyczne o podłożu zapalnym i zwyrodnieniowym. Choroba o podłożu zapalnym jest podstępna, nie można jej uniknąć stosując prewencję, ponieważ nie znamy prawdziwej przyczyny zapalenia. Odwrotnie jest w przypadku podłoża zwyrodnieniowego, gdzie prewencja jest na pierwszym miejscu. Ten typ reumatyzmu pojawia się w wyniku złego odżywiania już w dzieciństwie. Dlatego nie powinniśmy bólu stawów, infekcji czy zranienia traktować lekceważąco i wierzyć, że samo przejdzie. Co prawda kilka razy samo przejdzie, ale przejdzie bezpośrednio w głąb naszego organizmu i choroba może się rozwinąć oraz postępować aż do fatalnego uszkodzenia stawów.

Jak radzić sobie z bólem

Reumatyzm jest bardzo bolesną chorobą. Dlatego często bez zastanowienia sięgamy po niesteroidowe leki przeciwreumatyczne. Choć uwolnią nas od bólu i zapalenia, to ich zażywanie ma również skutki uboczne. Dodatki chemiczne uszkadzają śluzówkę żołądka i źle wpływają na przewód pokarmowy. Stawy może i przestaną boleć, ale prawdopodobne jest, że pojawią się nudności, bóle brzucha lub inne zaburzenia trawienia. Jeden dyskomfort zamiast drugiego. To zaklęty krąg. Na szczęście masz wybór. Spróbuj raczej naturalnych środków. Również bez agresywnej ingerencji w Twój organizm możesz zmniejszyć ból. Ekobalzam został wyprodukowany z substancji naturalnych i może być stosowany przez długi czas. Delikatnie przenika przez wszystkie warstwy skóry i otula uszkodzoną chrząstkę, dzięki czemu zmniejsza ból i poprawia ruchomość stawów. Jest przeznaczony do stosowania miejscowego w bólach kręgosłupa, ischiasie (zapaleniu nerwu kulszowego), reumatyzmie i innych zapaleniach.

Pomoc z natury

Kompozycja naturalnych ziół tworzy wyjątkową dobroczynną mieszankę. Przeciwreumatyczne właściwości, takich roślin jak: krwawnik pospolity, dziurawiec zwyczajny czy pokrzywa są podstawą medycyny już od niepamiętnych czasów. Efektywne połączenie leczniczych ziół, rozgrzewającej kapsaicyny, która nadaje pikantny smak papryczkom chili, naturalnego chłodzącego mentolu, kamfory i olejków eterycznych powoduje przekrwienie i uśmierza ból, ma działanie znieczulające, przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Pomaga w przypadku urazów sportowych i innych skaleczeń oraz korzystnie działa podczas masaży leczniczych i relaksacyjnych.

Reumatyzm może dotknąć cały nasz organizm i znacznie uprzykrzyć życie we wszystkich aspektach. Nie musimy jednak cierpieć, rozwiązanie istnieje.

Częste przyczyny powstania lub rozwoju choroby:

 • stres
 • czynniki genetyczne
 • złe odżywianie
 • chroniczne zaparcia
 • brak ruchu
 • osłabiony system odpornościowy
 • infekcje i zapalenia migdałków, gardła, zatok i zębów
 • rozwojowi choroby sprzyjają wilgoć i zimno

 

Skład:

zawiera 12 skutecznie działających roślin (bez czarny, centuria pospolita, krwawnik pospolity, babka zwyczajna, dziurawiec zwyczajny, widłak goździsty, glistnik jaskółcze ziele, nagietek lekarski, skrzyp polny, łopian większy, jeżówka purpurowa, pokrzywa zwyczajna ), a także tłoczoną na zimno oliwę z oliwek, kapsaicynę, naturalny mentol, czysty wosk roślinny i pszczeli oraz eukaliptusowe i lawendowe olejki eteryczne.