Eko szczoteczka do zębów z bioplastiku - BIO BRUSH BERLIN

  • Dodaj recenzję:
  • 9129
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 14,05 zł


Eko szczoteczka do zębów z bioplastiku - BIO BRUSH BERLIN

(Kolor do wyboru)


Szczoteczka wykonana jest z celulozy pozyskanej z drewnianych odpadów przemysłowych. Zanim odpady będą wykorzystane do produkcji energii cieplnej lub elektrycznej są zagospodarowywane przez firmę BIO BRUSH BERLIN do produkcji szczoteczek do zębów - co ma znaczenie w ochronie środowiska bowiem ograniczana jest emisja CO2 do atmosfery.


Foliowe opakowanie szczoteczki również powstaje z odpadów celulozowych, natomiast szczecina z nylonu, którego bazą jest olej rycynowy. Włosie średnio-miękkie. Szczoteczka i opakowanie są bio degradowalne w 94%.

Zalety szczoteczki BIO BRUSH BERLIN

- produkt bezglutenowy

-ekologiczne tworzywo i folia opakowania bazują na celulozie , wyprodukowane zostały z resztek drewna odnawialnego pochodzącego z leśnictwa

-folia możliwa do kompostowania ogrodowego, ekologiczne tworzywo, odnawialne biologicznie

-nylon włosia składa się z surowców w 100% odnawialnych , głównie z olejku rycynowego

-naturalne środki zmiękczające bazujące na kwasie cytrynowym
- bezpieczny w użytkowaniu podczas ciąży
- produkt wegański


Biomasa użyta do produkcji szczoteczek jest bio degradowalna zgodnie z normą DIN EN ISO 14855. Zaś foliowe opakowanie może być nawet kompostowane w zwykłym kompostowniku ogrodowym.
Główka szczoteczki jest niewielkich rozmiarów co pomaga w dotarciu do wszystkich zębów.

-średnia twardość włosia została dobrana na podstawie zaleceń dentystycznych, gdyż zbyt twarde włosie może powodować uszkodzenia dziąseł i przyzębia.

Gładka powierzchnia szczecinki sprawia, że końce włosków są delikatnie zaokrąglone i idealnie osiągają przestrzenie między zębowe. Nie należy jednak zapominać o regularnym używaniu nici dentystycznych.

Wygięta rączka szczoteczki powoduje, że można łatwo i wygodnie dotrzeć do zębów trzonowych.


Pigmenty użyte do barwienia zostały specjalnie wyselekcjonowane pod kątem jak najniższej zawartości metali ciężkich. Kolory odpowiadają normom zawartym w DIN EN 13432.

Do produkcji szczeciny używany jest nylon, którego bazą jest olej rycynowy. Nylon jest uważany za najbardziej higieniczny materiał do produkcji włosia szczoteczek do zębów.