Altomayo – organiczne ESPRESSO bezkofeinowe BIO – mielone 250 g -60%

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5006
  • Producent: ALTOMAYO
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 25,82 zł 10,32 zł

Altomayo – organiczne ESPRESSO bezkofeinowe BIO – mielone 250g

100% Arabica

Data waznosci 30,04,2019

 

 

Zielone ziarna kawy bezkofeinowej ESPRESSO, do której oczyszczania została użyta tylko czysta źródlana woda.

ALTOMAYO jest wyjątkową kawą bezkofeinową. Specjalny, opatentowany proces dekofeinizacji, stosowanie tylko czystej wody oraz naturalnego źródła kwasu węglowego, jeszcze na etapie segregacji ziaren, chroni nasze zdrowie oraz zachowuje walory smakowe i aromatyczne kawy. Dzięki temu zawartość kofeiny w Altomayo to tylko 0,05%.

Specjalnie z myślą o tych, którzy nie mogą pić kawy z silnie pobudzającą organizm kofeiną, powstała kawa z obniżoną zawartością kofeiny, tzw. kawa bezkofeinowa. Większość kaw bezkofeinowych smakuje dokładnie tak samo jak ich odpowiedniki zawierające kofeinę. W naszej ofercie znajdą Państwo kawę bezkofeinową mieloną i w całych ziarnach.
Jest idealna do przygotowywania mrożonej kawy, cafe latte, espresso i wielu innych.

 

ALTOMAYO to kawy niemające negatywnego wpływu na układ trawienny. Są po prostu zdrowe w przeciwieństwie do klasycznych kaw bezkofeinowych dostępnych na rynku. Zazwyczaj kofeinę usuwa się z kawy, stosując do tego szkodliwy dla zdrowia rozpuszczalnik dichlorometan. Mimo dodatkowego płukania w kawie pozostają jego resztki. Ile ich może zostać, decydują różne normy w różnych krajach. Według amerykańskich lekarzy ludzie pijący taką kawę są cztery razy bardziej narażeni na chorobę wieńcową niż ludzie pijący naturalną arabicę.

Kawa jest znana od tysięcy lat. Pierwszymi jej smakoszami byli Arabowie, ale w niedługim czasie zyskała ona wielbicieli na każdym kontynencie.

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów, po który sięgają miliony ludzi na całym świecie. Jest to spowodowane jej pięknym aromatem i wyśmienitym smakiem oraz właściwościami jakie są w niej zawarte.

Kawa jest znana od tysęcy lat. Pierwszymi jej smakoszami byli Arabowie, ale w niedługim czasie zyskała ona wielbicieli na każdym kontynencie.

 

Kawa bezkofeinowa jest szczególnie polecana dla osób, które powinny unikać kofeiny. Większość kaw bezkofeinowych smakuje dokładnie tak samo, jak ich odpowiedniki zawierające kofeinę. W naszej ofercie znajdą Państwo kawę bezkofeinową zarówno mieloną jak i w ziarnach całych.

 

Surowe ziarna kawy są odkofeinowane wyłącznie za pomocą naturalnego kwasu węglowego i czystej wody. Dzięki specjalnej, opatentowanej dekofeinacji, substancje gorzkie są znacznie zredukowane, a zawartość kofeiny w palonej kawie spada do mniej niż 1%. To sprawia, że jest to łagodna i delikatna uczta o delikatnym smaku i doskonałej cremie. Czysty biologiczny, bezpośrednio z północy Peru, a także prawie bez kofeiny silny w smaku.