Błonnik naturalny - Ziarna babki jajowatej -30%

  • Dodaj recenzję:
  • 5734
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 9,81 zł 6,89 zł

Ziarna babki jajowatej (indyjskiej)

Plantago ovata


100g
250g
500g


Nasiona mają działanie rozkurczowe i w łagodny sposób przeczyszczające. Poprawiają perystaltykę jelit.

Plantago Ovata to roślina roczna rosnąca w krajach Azjatyckich oraz krajach basenu Morza Śródziemnego.

Nasiona i łuski babki jajowatej zawierają substancje, które w obecności wodnych roztworów mają zdolność wytwarzania znacznych ilości śluzu. W przypadku zaparć zmiękczają konsystencję masy jelitowej oraz zwiększają jej objętość. Nasila to ucisk na ścianki jelit, co poprawia ich perystaltykę i ułatwia oraz przyspiesza wypróżnianie. W przypadku biegunek następuje absorpcja nadmiaru wody z masy jelitowej i przywrócenie właściwej konsystencji stolca. Nasiona i łuski babki jajowatej są również stosowane jako lek osłaniający (np. w chorobie wrzodowej). Mogą też korzystnie wpływać na zmniejszenie apetytu. Podanie na trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku w znacznym stopniu zwiększa uczucie nasycenia. Nasiona i łupiny łagodnie obniżają poziom cukru oraz cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

Nasiona polecane szczególnie przy problemach z wypróżnianiem, przy przewlekłych biegunkach, przy hemoroidach, po operacjach, odchudzaniu się.

 

Śluzy babki jajowatej należą do prebiotyków, czyli substancji sprzyjających rozwojowi symbiotycznej (saprofitycznej) mikroflory przewodu pokarmowego.

Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę wymieszać w szklance wody, soku lub mleka i od razu wypić.