Ziarna babki płesznik (błonnik psyllium) Promocja -20% Błonnik

  • Dodaj recenzję:
  • 5733
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 13,16 zł 10,53 zł

Ziarna babki płesznik
Plantago Psyllium
Błonnik PSYLIUM
100g

2x100g +100g gratis
250g
500g

1000g

Łagodna alternatywa dla zdrowego jelita.

Błonnik bardzo puchnie w jelitach, nawet do sześciu razy, dlatego też w trakcie posiłku z błonnikiem trzeba pić dużo wody. Najlepiej na jedną łyżeczkę błonnika około półtora szklanki wody. Stosowany jest przy wielu dolegliwościach związanych z ukłądem pokarmowym.

Zaparcia

Wiele dobrze zaprojektowanych badań wykazały, że psyllium łagodzi zaparcia. W połączeniu z wodą pęcznieje i tworzy większą masę, który pobudza jelita do pracy i pomaga przyspieszyć przechodzenie treści pokarmowej przez przewód pokarmowy. Psyllium jest szeroko stosowany jako środek przeczyszczający w Azji, Europie i Ameryce Północnej.

Cukrzyca

Badania sugerują, że wysoka zawartość błonnika w diecie może pomóc osobom cierpiącym na cukrzycę, głównie obniżając poziom insuliny i cukru we krwi. Może też zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy u tych, którzy są nią zagrożeni.

Biegunka

Psyllium może być również stosowane prz łagodzeniu biegunki. Ziarna babki płesznik mają zdolność do wchłaniania znacznej ilości wody w przewodzie pokarmowym.

Choroba serca

Dodawanie do żywności błonnika (np. psyllium) do swojej diety może pomóc obniżyć ryzyko chorób serca. W rzeczywistości badania pokazują, że dieta bogata w błonnik rozpuszczalny w wodzie wiąże się z niższym poziomem triglicerydów i niższym ryzykiem chorób układu krążenia.

Hemoroidy

Stosowanie błonnika psyllium przy hemoroidach jest często zalecane przez lekarzy, głównie ze względu unormowania wydalania, dzięki czemu ból jest mniejszy.

Wysokie ciśnienie krwi

Mimo że badania nie są całkowicie jednoznaczne, dodając błonnik (12 g rozpuszczalnego błonnika dziennie) do swojej diety, a zwłaszcza psyllium, można pomóc obniżyć ciśnienie krwi. W jednym z badań w ciągu 6 miesięcy suplementacji błonnika psyllium znacząco zmniejszyło się zarówno skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi u osób z nadwagą i nadciśnieniem tętniczym.

Wysoki poziom cholesterolu

Rozpuszczalne włókna, takie jak te w psyllium, guma guar, siemię lniane, i otręby owsiane - pomaga obniżyć poziom cholesterolu, jednocześnie stosując dietęniskotłuszczową i ubogą w cholesterol. Badania wykazały, że psyllium może obniżyć poziomcholesterolu całkowitego, jak i LDL ("złego") cholesterolu, które mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyko chorób serca. W połączeniu z lekami obniżającymi poziom cholesterolu, takich jak statyny, psyllium zapewnia dodatkowe korzyści w postaci zmniejszenia poziomu cholesterolu.

Zespół jelita drażliwego (IBS)

Liczne badania wykazały, że błonnik rozpuszczalny (w tym psyllium) pomaga w łagodzeniu objawów zespołu jelita drażliwego, np. biegunka i zaparcia.

Otyłość

Badania i doniesienia kliniczne wskazują na to, że nasiona babki płesznik pomagają w zmniejszeniu apetytu i zwiększenia uczucia „pełnego żołądka”.

Przeciwwskazania: nudności, wymioty, skurcze lub niedrożność jelit, choroby przełyku i bóle brzucha o nieznanym podłożu, krwawienia z odbytu, trudna do uregulowania cukrzyca, nadwrażliwość na nasienie babki płesznika.