Kategorie

ZESTAW Złoto koloidalne + mydło Mleko i Miód

 • Kod: 7120
 • Dostępność: Jest Jest
 • Cena: 67,50 zł
 • szt.
 • Poleć produkt

Złoto koloidalne 25ppm

W butelce z fioletowego szkła – idealna ochrona przed światłem.

200ml

+

Mydło Savon du Midi Mleko i Miód

100g

 

Już w starożytności uważano złoto za minerał mający cudowne właściwości przywracania zdrowia i młodości.

Nanokoloid złota dodawany do kosmetyków może stymulować syntezę kolagenu i przyczyniać się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Ponadto działa kojąco i antybakteryjnie.

Niejonowy nanokoloid złota można zewnętrznie stosować w celu:

 • przeciwdziałania i zmniejszenia już istniejących zmarszczek

 • oczyszczenia organizmu drogą skórną

 • leczenia ropni, liszajów, przewlekłych wysypek i trądziku

 

Złoto koloidalne może być również stosowane wewnętrznie. W medycynie złoto przede wszystkim wykorzystywane jest przy leczeniu rozległych oparzeń, gdyż działa jak naturalny opatrunek. Złoto koloidalne działa przeciwzapalnie, likwiduje objawy przewlekłych chorób alergicznych i ma korzystny wpływ na układ krwionośny. Złoto nanokoloidalne może działać odmładzająco na leniwie pracujące organy (zwłaszcza mózg). Niejonowy nanokoloid złota może okazać się doskonały przy problemach z uczeniem się i zapamiętywaniem.

Zalecane jest stosowanie złota nanokoloidalnego dwa razy dziennie po łyżeczce lub rozcieńczanie tej ilości w wodzie lub soku.

Przez wielu lekarzy i naukowców stosowanie złota nanokoloidalnego szczególnie polecane jest w przypadku:

 • chorób reumatycznych i artretyzmu

 • rozległych oparzeń

 • wypadania włosów

 • leczenia stanów zapalnych stawów, przydatków czy wątroby

 • zwalczania palpitacji i drżenia kończyn

 • aby wzmocnić serce

 • w stanach melancholii

 • pobudzenia układu odpornościowego

Szkło fioletowe zapewnia ochronę nanokoloidu przed działaniem światła, dzięki czemu produkt zachowuje swoje właściwości do ostatniej kropli.

LAIT et MIEL – MLEKO I MIÓD

  NATURALNE MYDŁA MARSYLSKIE

Savon de Marseille

 

„Tam, gdzie rosną gaje oliwne, jest również MIDI”.

 

Tę prostą i jednoznaczną definicję dla MIDI stworzył francuski botanik Louis Emberger z Uniwersytetu Montpellier, wskazując na ojczyznę drzewek oliwkowych, których olej jest źródłem „Savon de Marseille”, najsłynniejszego mydełka francuskiego o długoletniej tradycji.

Na ziemi oliwnej ”Terre d’oliviers” rozwinął się znaczny handel tym produktem. Pierwsze manufaktury mydlane, produkujące słynne „Savon de Marseille”, powstały już w roku 1578 w Marsylii. Ludwik XIV, król słońca, jako pierwszy określił etapy produkcji mydła.

Do produkcji mydła po dzień dzisiejszy stosuje się oliwę z oliwek, olej palmowy oraz kokosowy. Oleje roślinne zmieszane z wodorotlenkiem sodu gotuje się w ogromnych kotłach  w temp. 120ºC. Po wypłukaniu z soli, pozostawia się na 48-godzinne suszenie. Na koniec mydło tnie się na bloki i dodaje różne domieszki.

Do produkcji mydła wykorzystuje się oleje roślinne pochodzące z upraw kontrolowanych biologicznie (kbA). Podstawą szczególnej jakości naszych mydeł jest wyjątkowe połączenie oleju palmowego, kokosowego oraz oliwy z oliwek.

 

Mydło Savon du Midi

LAIT et MIEL – MLEKO I MIÓD

Mydła Karite od Savon du Mundi są wytwarzane we francuskiej Prowansji. Po procesie zmydlania, dodaje się masło Karite (masło Shea) i w zależności od rodzaju mydła można wkomponować miód, perfumy lub olejki eteryczne.

Nasze mydła są produkowane w niewielkiej manufakturze zgodnie z przekazywaną z pokolenia na pokolenie wiedzą i recepturą. Głównie ręczna produkcja mydeł przekłada się na wysoką jakość delikatnego, natłuszczającego produktu. Żadne z naszych mydeł nie zawiera tłuszczy zwierzęcych.

Mydła Karite produkowane są w kilku rodzajach. Mogą zawierać płatki werbeny, geranium, miód, kokos, płatki lawendy, dzikiej róży, wanilii, fragmenty trawy cytrynowej, brzozy, wetyweru. Istnieją też mydła cynamonowo-pomarańczowe, mleczno-miodowe, pomarańczowo-grejfrutowe(Argusem), z roślinności śródziemnomorskiej oraz z drzewa sandałowego. Vetyver to swoisty klasyczny zapach męski pochodzący prosto z Francji.

Mydło Garrigue(zawierające fragmenty roślinności śródziemnomorskiej) stanowi niezwykłą kompozycję zapachową, która odpowiada gustom męskim, ale nie tylko.

Mydła Savon du Midi charakteryzują się pięknymi zapachami -odpowiednimi do swojego rodzaju.

 

Termin przydatności : 12 miesiecy od daty produkcji. (mydełko wchodzące na magazyn posiada datę produkcji nie starszą jak 2-3 tygodni).

 

Made in France