MAROKAŃSKIE ZŁOTO - Oryginalny olejek arganowy BIO 50 ml

  • Dodaj recenzję:
  • 6297
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 26,00 zł

MAROKAŃSKIE ZŁOTO

 

na zimno tłoczony, nierafinowany

 

 

ORYGINALNY OLEJEK ARGANOWY

Z ORZECHÓW PRAŻONYCH

 

50mlOlej tłoczony jest na miejscu w Maroku, po czym jest szczegółowo badany przed rozlaniem do butelek oraz certyfikowany przez Bio-Siegel – niemiecką jednostkę certyfikującą.

Również przy produkcji muszą być spełnione określone warunki:
• zakaz stosowania dodatków pomocniczych w produktach przetworzonych (wzmacniacze smaku i zapachu, barwniki, emulgatory i in.)
• surowce importowane podlegają ścisłej kontroli, każda partia użyta do produkcji jest dokładnie sprawdzana.
PRODUKT BIOLOGICZNY 100%

 

Kupując produkt z certyfikatem BIO mamy gwarancje jakości, czego nie możemy powiedzić o olejach kupowanych na straganach w Maroku. Oferowane tam produkty narażone są na działanie wysokiej temperatury, słońca, bywa że stoją tak wiele tygodni zanim znajdą swoich nabywców. Nigdy nie mamy pewności czy zawartość jest taka jakiej oczekujemy.Dlatego my sprzedajemy oleje arganowe tylko posiadające certyfikaty.NA POLSKIM RYNKU NASZA FIRMA JEST NAJWIĘKSZYM SEPCJALISTYCZNYM DYSTRYBUTOREM OLEJU ARGANOWEGO BIO I JEGO PRODUKTÓW.

Olejek ma bursztynowy kolor i wyrażny zapach orzechów arganowych, przypominający trochę orzechy ziemne. Zapach jednak nie jest trwały, ani uciążliwy.


HISTORIA

Drzewo Arganowe
jest jednym z najstarszych drzew na Świecie. Drzewo Arganowe dorasta do 10 metrów wysokości a korona drzewa posiada średnice do 14 metrów. By drzewo mogło egzystować i owocować w warunkach pustynnych musi posiadać korzenie

sięgające wody gruntowej i tym właśnie szczyci się Drzewo Arganowe – jego korzenie dochodzą do 30 metrów głębokości w ziemi. Drzewo Arganowe żyje i owocuje średnio 150-200 lat ,dość często spotykane są egzemplarze około 400 letnie. Drzewo Arganowe owocuje co drugi rok a w latach szczególnie suchych robi sobie dodatkowo przerwy w owocowaniu.Drzewo arganowe jest inaczej nazywane – „Drzewem Żelaznym“ jego ojczyzną jest Marokko a konkretnie poludniowo-zachodnia część tego pięknego kraju gdzie egzystuje około 20 mln. Drzew na powierzchni 8000 km2. Na przestrzeni lat drzewo arganowe wyrzeźbiło swoją pozycje w narodzie marokańskim jak i zwierzętach tam żyjących.

Owoc Arganowy jest wielkości małej śliwki ,żółtego koloru , wewnątrz posiada gorzką masę z ok. 3 ziarnami orzecha. Skorupa orzecha arganowego jest 16 x twardsza od skorupy orzecha laskowego.

Olej Arganowyjest w swoim składzie i właściwościach na ludzki organizm absolutnie wyjątkowy i jedyny ,szczególnie kiedy jest tłoczony na zimno i metodą ręczna . Na właściwości oleju arganowego naprowadzili Nas mieszkańcy Marokka ,którzy od swoich początków używają w życiu codziennym niezwykłego oleju a jego właściwości zostały potwierdzone badaniami uczonych. Także farmacja powoli akceptuje działanie oleju arganowego . W 1998 roku UNESCO zaliczyło obszar na którym rosną jak i samo drzewo arganowe do rezerwatów BIOSFERY Naszego Globu. Jednocześnie wprowadzono w życie wiele Projektów wspomagających utrzymanie rezerwatu jak o rozszerzenie badań dotyczących właściwości oleju arganowego.ZBIORY I TŁOCZENIE


Żniwa na przestrzeni lipca, sierpnia i września są szczególnie ciężkie ze względu na najwyższe upały w tym okresie a także na szczególne warunki zbierania orzechów arganowych i tłoczenie oleju. Drzewa arganowe nie są wstrząsane przez olbrzymie maszyny ale przez kozy tam żyjące. Olbrzymie ilości owoców spada samoczynnie na ziemię w momencie dojrzałości. Tłoczenie-wyciskanie oleju należy do prac kobiecych w Marokku.

Ziarna pochodzące z owocu arganowego są zbierane, suszone a następnie opiekane na wolnym ogniu by w kamiennym młynie ręcznie rozbić ich twardą skorupę. Mus powstający po rozbiciu skorupy jest przy pomocy letniej wody umieszany na pastę z której zostanie wyciśnięty olej. Z jednego drzewa arganowego uzyskuje sie około 30 kg owoców a następnie z tej masy około 1 litr oleju i 1,5 dnia czasu. Szacuje sie że rocznie zbieranych jest około 350 tys. Ton owoców i ok. 11ml. Litrów oleju. W porównaniu oleju z oliwek rocznie uzyskuje się ok. 2,4 mlrd. litrów.

WŁAŚCIWOŚCI OLEJU ARGANOWEGO

Olej arganowy ,który już od dawien dawna służy narodowi marokańskiemu został zauważony przez resztę świata. Olej arganowy to wspaniały kosmetyk jak i środek leczniczy. Posiada lekko czerwonawy kolor i delikatnym posmaku orzeszków ziemnych. Składniki oleju arganowego jak: tokopherole, phytosterole, triterpenalkohole, monoazylglyzerole i tłuczcze zarówno nasycone jak i nie nasycone a także tłuszcze OMEGA
OLEJ ARGANOWY ŚRODEK LECZNICZY NR 1 -


Działanie ogólne oleju jako:
-Antyoxydacyjne
-Dezynfekujące
-Zabijające grzyby
-Zabijające bakterie
-Wpływające dodatnio na krążenie krwi
-Dające bezpośrednią wilgotność skórze
-Odmładzające skóre „ANTI-AGING“ środek
-Wzamacniające układ odpornościowy.

 

OLEJ ARGANOWY JAKO KOSMETYK

Największe swoje działanie podkreśla olej arganowy jako ANTI-AGING produkt.
Stosowany do demakijażu, maseczek kosmetycznych jak i masaży wspaniale pobudza krążenie krwi, wpływa odmładzająco na skórę jak i nadaje jej zewnętrzny niepowtarzalny wygląd i formule. Nadaje się wspaniale do pielęgnacji niemowląt, zabezpieczając ciało przed odparzeniami jak i jednocześnie spełniając role absolutnej pielęgnacji ciała niemowlaka.

Reakcje uboczne po zastosowaniu oryginalnego oleju arganowego z Maroka są nieznane !!!