Kategorie

Cordyceps ekstrakt - proszek BIO 100g

  • Kod: 7372
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena: 63,18 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Cordyceps BIO

Maczużnik chiński
ekstrakt

100g
Maczużnik chiński lub chiński grzyb gąsiennicy (Cordyceps sinensis) to grzyb z rodziny buławinkowantych, spokrewniony z dobrze znanym, trującym sporyszem czy występującym w Polsce maczużnikiem bojowym.

Grzyb pochodzi z Tybetu, gdzie rośnie na wysokości do 5000 metrów. Dawniej Chińczycy sądzili, że grzyby gąsienicowe to robaki. Dopiero po latach okazało się, że maczużnik chiński atakuje owady – konkretnie gąsienicę motyla Hepialus fabricius. Strzępki grzyba zabijają gąsienicę i wypełniają jej ciało, po czym w górę wyrasta długi, maczugowaty twór, zwany podkładką. To właśnie on dostarcza leku, za który niegdyś Chińczycy płacili cztery razy więcej srebra niż ważył.

 

Grzyby Cordyceps są bardzo ważne w tradycyjnej medycynie chińskiej. Używany do wzmocnienia Yin i Yang. W szczególności grzyby wspierają funkcjonowanie płuc i układu oddechowego oraz są stosowane dla zdrowego libido i jako suplement diety.

Cordyceps oprócz witamin i pierwiastków śladowych maczużnik zawiera bardzo wartościowe aminokwasy oraz polisacharydy.

Liczne badania potwierdziły wszechstronne pozytywne oddziaływanie Cordycepsa na organizm człowieka. W szczególności znane już z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zastosowanie grzyba jako afrodyzjaka (także dla kobiet) lub środka skuteczne zwiększającego wytrzymałość (seksualną) zostało poparte wynikami badania przeprowadzonego na Wydziale Medycznym w Pekinie.

Cordyceps jest stosowany również chętnie przez sportowców doceniających jego niesamowite właściwości polepszania sprawności fizycznej. Chińscy sportowcy olimpijscy od dawna spożywają Cordyceps, by szybko zregenerować się po wysiłku związanym z treningiem oraz by efektywnie polepszyć swoje wyniki w zawodach sportowych.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej maczużnik wykorzystywany jest również w przypadku niedokrwistości. Badania naukowe pracuje od kilku lat ze skutkiem ekstrakt z grzybów, niektóre wyniki potwierdzają stosowanie grzyba. Jednak w praktyce nadal jest używany wyłącznie do leczenia skojarzonego, a nie jako jedyny środek zaradczy.

 

Zastosowanie:

  • przez sportowców (wyczynowych), do szybkiej regeneracji mięśni,

  • przy zaburzeniach czynności seksualnych (zaburzenia popędu płciowego)

  • przy problemach wytrzymałościowych w depresji.