Kategorie

Balsam do ciała MASŁO SHEA & OLEJ KOKOSOWY 90g Premium

  • Kod: 6570
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena: 26,15 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

BALSAM DO CIAŁA "BioNatura"

PREMIUM

MASŁO SHEA – KARITE - nierafinowane

(Masłosz w j.polskim)

&

OLEJ KOKOSOWY - EXTRA VIRGIN

 

Wielkość opakowania - 90g

 

Produkt dla najbardziej wymagającej i delikatnej skóry.

Nie zawiera żadnych konserwantów ani polepszaczy zapachowych. Bez oleju eterycznego !!!

 

Certyfikat jakości jak i zawartośći chemicznej do wglądu pod zakładką CERTYFIKATY .

 

Masło SHEA jest to tłuszczowy wyciąg z nasion drzewa SHEA, które rośnie głównie w krajach Afryki półpustynnego pasa Sawanny .

Orzechy drzewa dojrzewają na drzewie . Masło SHEA jest całkowicie produkowane ręcznie „hand made”, począwszy od zbierania orzechów SHEA po ugniatanie i przygotowywanie do sprzedaży.

 

Nasze masło SHEA jest całkowicie naturalne, bez dodatków związków silikonowych , syntetycznych konserwantów, barwników, substancji zapachowych.

 

**********************************************

100% NATURALNE MASŁO SHEA

POSIADAMY W SPRZEDAŻY MASŁO SHEA W DWÓCH KLASACH JAKOŚCI

STANDARD I PREMIUM

 

QUALITY STANDARD

JEST MASŁEM O WYSOKIEJ JAKOŚCI I EFEKTYWNOŚCI 70-85 WEDŁUG KLASYFIKACJI AMERYKAŃSKIEGO INSTYTUTU MASŁA SHEA.

POCHODZI Z UPRAW I PRZEROBU SUROWCA NA MASŁO Z TERENU GHANY I BURKINA FASO. MASŁO TO JEST SŁOMKOWO- BEŻOWEGO KOLORU I BARDZIEJ TWARDE.

QUALITY PREMIUM

JEST PRODUKTEM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI I EFEKTYWNOŚCI 85+ WEDŁUG KLASYFIKACJI AMERYKAŃSKIEGO INSTYTUTU MASŁA SHEA

POCHODZI ZE ZBIORÓW ORZECHÓW DZIKO ROSNĄCYCH DRZEW.

MA TO BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZAWARTOŚĆ WITAMINY E, A, ALANTONINY ORAZ

NIEWYMYDLAJĄCYCH SIĘ FRAKCJI, KTÓRE TO WPŁYWAJĄ NA DZIAŁANIE MASŁA SHEA NA NASZĄ SKÓRĘ.

***************************************************

NASZE MASŁO SHEA JEST NIERAFINOWANE !

Na czym polega rafinacja. Orzechy SHEA zbiera się w ogromne pojemniki i gniecione w jedną wielką masę. Następnie transportowane do fabryki gdzie przy temperaturze 150 stopni rafinowane. Przy ej temperaturze masło SHEA paruje a następnie przez system chłodzący prowadzony i kondensowany jako masa biała o neutralnym zapachu. Przy tego typu obróbce dodaje się chemiczny rozcieńczacz HEXAN, zwiększa się wtedy masa uzyskiwanego produktu jednocześnie zmniejsza się cena. Wobec powyższego

Masło SHEA jest poddawane silnym kontrolom jakości, na które posiadamy CERTYFIKAT.

Na pytanie czy jest to produkt BIO odpowiadamy:

Wszystkie drzewa SHEA rosną w dzikich rezerwatach. Nigdzie na Świecie nie spotkamy plantacji drzew SHEA , gdyż było by to zupełnie nieopłacalne z uwagi na póny czas owocowania drzew od momentu ich posadzenia, a mianowicie ok. 20 lat. Masło SHEA BIO nie istnieje , nie ma więc plantacji by można je było obłożyć w takim przypadku przewidywaną prawna kontrolą. Masło SHEA może być tylko i wyłącznie produktem czystym i nie rafinowanym, a jest to podyktowane tylko i wyłącznie procesem produkcji.

Masło SHEA produkowane jest w GHANIE, przez związek „sprawiedliwego handlu”.

Ma to na celu strukturę zakupów u producentów co zmniejsza ubóstwo. Jest to wspaniały projekt dający przede wszystkim dochody najbardziej biednym producentom

Produkcja ręczna masła SHEA jest dodatkowym aspektem wpływającym na wartości odżywcze i terapeutyczne produktu. Masło SHEA posiada zadziwiające właściwości uzdrawiania dolegliwości w tym uszkodzenia skóry, swędzenie, rany skórne itd.

Zawiera składniki odżywcze, nawilżające i pielęgnujące skórę.

Według amerykańskiego instytutu SHEA BUTTER, właściwości te są bardzo uzależnione od tego w jaki sposób jest pozyskiwane, jego czystość i brak dodatków chemicznych jak i brak rafinacji.

Stosowane jest przy suchości, szorstkości skóry, nadmiernych zmarszczkach, świądzie , zapobieganiu pęknięć, alergiach skórnych, bólach mięśni, wypryskach, zapaleniach skóry, innych uszkodzenia spowodowanych przez nadmierne ciepło. Bardzo powszechnie przyjęło się stosowanie masła w zapobieganiu przed pęknięciami skórnymi ciąży, jako ochrona przed ujemnymi wpływami pogodowymi.

Czyste nie rafinowane masło posiada beżowo – złoty kolor i naturalny charakterystyczny zapach, który po zastosowaniu na skórę po 10-20 minutach znika. Masło SHEA można mieszać z innym olejem roślinnym lub olejkiem eterycznym, straci wtedy swój mocny zapach.

Zastosowanie masła SHEA jest bardzo szerokie i ujęte w publikacjach prasowych, książkach i portalach internetowych.

By masło można było użyć do smarowania ciała, należy ogrzać je w kąpieli wodnej lub po prostu w dłoniach.

Masło należy przechowywać w lodówce lub chłodnej części mieszkania. Wahania temperatur maja wpływ na stan fizyczny produkty, lecz nie mają wpływu na jakość produktu.

***************************************************

 

100% NATURALNY OLEJ KOKOSOWY BIO

Olej kokosowy to naturalny tłuszcz powstały z miąższu orzecha kokosowego. W temp. do 20st. C olej przybiera postać stałą o kolorze białym, stąd nazywany czasem masłem kokosowym. W ciepłym otoczeniu olej robi się płynny, przeźroczysty lub delikatnie żółty.

 

Nieocenione są wartości oleju kokosowego w kosmetyce, olej posiada właściwości nawilżające, może być stosowany na skórę całego ciała a także jako maseczka lub serum na włosy. Wspomaga gojenie się ran, hamuje pojawianie sie plam na skórze, działa łagodząco przy chorobach skóry (egzemy), spowalnia starzenie i opóźnia powstawanie zmarszczek, nawilża i wygładza skórę. Jako jedyny olej chroni włosy przed utratą protein, dzięki swej specywicznej budowie olej kokosowy jest w stanie wniknąć w strukturę własa i dokładnie go nawilżyć, dzieki czemu włosy stają sie miękkie, lśniące i mocne. Stosowanie na skóre głowy wzmacnia cebulki, zapobiegając wypadaniu włosów. Zwiększa ukrwienie skóry i pomaga w walce z łupieżem. Można stosować jako maseczkę na całą długość włosów (a także skórę) przed myciem, lub nalożyć na same konćówki, aby zapobiec ich rozdwajaniu.

Połączenie masła shea i oleju kokosowego tworzy idealną ochronę skóry przed wiatrem, mrozem, słońcem. Uelastycznia ją i chroni przed utratą wilgoci. Balsam tworzy na skórze delikatny płaszcz ochronny. Masło shea natłuszcza, olej kokosowy ma właściwości nawilżające. Można stosować na delikatną skórę twarzy, pod oczami, jest doskonały dla dzieci. Dostarcza witamin, odżywia, wzmacnia i uelastycznia. Może służyć jako maseczka na suche i zniszczone włosy, jako serum na przesuszone końcówki.

Przed nałożeniem odrobinę balsamu ogrzać w dłoniach.