Kategorie

Chinesiche Morchel (Auricularia polytricha) Gamu BIO - proszek, 100g

  • Kod: 5506
  • Dostępność: Jest Jest
  • Producent: Gamu
  • Cena: 48,00 zł60,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Chinesiche Morchel

100g 

Uszak gęstowłosy
Suszony i zmielony, certyfikowany produkt naturalny.

 

Pochodzenie:

Uszak gęstowłosy, zwany również grzybem Mun, Ear Mushroom, (Auricularia auricula-judae und Auricularia polytricha) zyskał już stulecia temu wysokie uznanie zarówno w Europie jak i we Wschodniej Azji.

Grzyb ten posiada owocniki w kształcie kubków, uszu lub muszli, o wielkości od 3 do 10 cm, o cienkim miąższu i krótkim trzonku. Miąższ owocników jest czerwonawy, zielonooliwkowy lub brązowo-czerwony i ma formę żelatynową, która po wysuszeniu mocno się obkurcza. Po parogodzinnym moczeniu w wodzie suszone grzyby pęcznieją i przybierają swój pierwotny kształt.

Naturalnym podłożem dla uszaka gęstowłosego są stare, obumierające krzewy bzu czarnego. Występuje jednak również często na bukach, robiniach akacjowych i na wierzbach. Uszak gęstowłosy uprawiany jest w szeroko w Azji Wschodniej. Rokrocznie produkuje się go ponad pół miliona ton.

Siła uzdrawiająca grzyba Mun była znana na Zachodzie już przed stuleciami. Znany autor książki zielarskiej Adamus Lonicerus pisał w 1679 roku w swoim dziele: „Uszaki gęstowłose, nasączone w wodzie różanej lub winie i nałożone na ciało usuwają i hamują wszelkie bóle i guzy“. Jeszcze w IX w. aptekarze prowadzili w swoich aptekach uszaka gęstowłosego po nazwą „fungus sambuci” i polecali go do okładów przy zapaleniach oczu.

W tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) uszak gęstowłosy stosowany był w leczeniu krwawiących hemoroidów, krwawień macicznych, jak i bóli zębów i brzucha. Grzyb ten posiada bardzo mocne, naukowo udowodnione działanie hamujące krzepnięcie krwi, które pomaga uniknąć tromboz i zawałów serca.

Skład substancji odżywczych tego grzyba jest bardzo bogaty: w suszonych owocnikach znaleziono 65,4% węglowodanów, ponad 14% białka, 4,2% substancji balastowych, tylko 1,2 % tłuszczy, ale za to ponad 5% minerałów, przy czym składają się one w ponad 1/3 z potasu, w prawie 18 % z wapnia, ale tylko w 6 % z sodu. Wykazano również, iż grzyb ten zawiera magnez, fosfor i krzem. 100 g świeżego uszaka gęstowłosego zawiera około 35-40 kcal.


Istotnym składnikiem uszaka gęstowłosego są polisacharydy. W testach laboratoryjnych wykazano, iż wielocukry wspomagają tworzenie łańcuchów DNA i nici RNA w ludzkich komórkach limfatycznych – oznaka działania stabilizującego układ odpornościowy uszaka gęstowłosego. Innymi działaniami, które przypisuje się polisacharydom, jest hamowanie zapaleń i krzepnięcia krwi.

Praktyczne możliwości zastosowania proszku z uszaka gęstowłosego

Na podstawie informacji dostępnych w literaturze fachowej, w oparciu o doświadczenia medycyny tradycyjnej i opinie lekarzy, uzdrowicieli i osób prywatnych, uszak gęstowłosy może pomóc przy następujących dolegliwościach:

Zapobieganie trombozom i zawałom serca od 3 do  4 g  dziennie
wydalanie moczu z krwią od 9 do 12 g dziennie
krwawiące hemoroidy od 9 do 12 g dziennie
rozstroje  żołądka i mdłości od 3 do 6 g dziennie

 

Nasz produkt

Uszak gęstowłosy, wysuszony i zmielony do formy proszku produkowany jest tylko z tych owocników grzyba, które pochodzą z certyfikowanych upraw biologicznych. Proszek natomiast przechodzi surowe kontrole jakościowe w naszych laboratoriach. Jedno opakowanie zawiera 100 g proszku.